Tautas muzikantu saiets Pušmucovā pulcē 18 muzikantus un 5 kapelas - Ludzas Zeme

Tautas muzikantu saiets Pušmucovā pulcē 18 muzikantus un 5 kapelas

Tautas muzikantu saiets Pušmucovā pulcē 18 muzikantus un 5 kapelas
0
(0)

Projekts „XV Tautas muzikantu saiets Pušmucovā” ir Tautas muzikantu biedrības un Ciblas novada pašvaldības sadarbības projekts, kas turpina uzturēt un popularizēt tautas muzicēšanas tradīciju Latvijas novados, informē Pušmucovas TN vadītāja Inta Domarka.

Muzikantu saieti novados dod iespēju īsteniem lauku muzikantiem parādīt sevi uz skatuves un atgādināt jaunākās paaudzes muzikantiem, ka muzicēšanas tradīcija vēl ir dzīva un arī noderīga 21. gadsimtā.

XV saietā Pušmucovā piedalījās 18 tautas muzikanti un piecas kapelas. Starp tiem ir muzikanti, kuri jau 15 gadus brauc uz mūsu saietu: Jāzeps Lubāns no Ņukšu pag. un Zinaīda Kaupuža no Ludzas.

Šoreiz pasākumā piedalījās viesi no Mazsalacas novada – „Sēļu muižas muzikanti”, Kārsavas novada – „Malnavas muzikanti”, kapela „Sābri” un jauniešu kapela „ Sābreiši”, kā arī muzikanti no Balviem, Rogovkas, Daugavpils, Viļakas, Baltinavas, Rīgas, Rēzeknes. Mūsu novadu pārstāvēja Zvirgzdenes kapela „Saime”.

Šos svētkus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, „Tautas muzikantu biedrība” un Ciblas novada pašvaldība, kas sagādāja svētku dāvanas: skaistus kalendārus „Latviešu spēka zīmes 2019” un pildspalvas.

15 gadu Tautas muzikantu svētku pasākumu vadīja pati šo svētku autore Iveta Dukaļska. Otro daļu jeb Večerinku savukārt vadīja Elvīra Rimicāne.

Cilvēkiem patīk šie svētki, šī mūzika un seno instrumentu skanējums. Par to liecina apmeklētāji, kas ceļu uz Pušmucovu mērojuši no Siguldas, Balviem un citiem tuvākiem novadiem.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0