Ludzas novadā pirmo reizi skolēniem norisināsies Karjeras nedēļa - Ludzas Zeme

Ludzas novadā pirmo reizi skolēniem norisināsies Karjeras nedēļa

Ludzas novadā pirmo reizi skolēniem norisināsies Karjeras nedēļa
0
(0)

Jau sesto gadu no 8. līdz 12.oktobrim norisināsies ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notiek diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību, bet jaunāko klašu skolēnus apciemo “K komanda” un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar īpašu virtuālās realitātes briļļu palīdzību, informē pašvaldība.

“Ludzas novads līdz šim nebija iesaistījies Karjeras nedēļā un šis būs pirmais gads, kad varēsim iesaistīties un paši organizēt dažādas aktivitātes skolēniem”, stāsta Ludzas novada Karjeras nedēļas koordinatore, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes metodiķe Inese Romanova.

Jau 8. oktobrī desmit skolēni no Ludzas novada vidusskolām dosies uz Rēzekni, Austrumlatvijas  radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”, kur Latgales reģiona jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju  nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijās piedalīsies divi īpaši viesi – sabiedrībā atpazīstami cilvēki, kuri ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos.

“Tā kā ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs” ietvaros strādājam kopā ar Ciblas novadu, tad Karjeras nedēļā esam aicinājuši iesaistīties arī Ciblas novada skolas, jo viens no pedagogiem karjeras konsultantiem strādā kā Ludzas, tā Ciblas novada skolās.

Pedagogi-karjeras konsultanti ir padomājuši par daudzveidīgu pasākumu klāstu skolās šīs nedēļas laikā, bet īpašu uzmanību gribu pievērst šādiem novada mēroga pasākumiem:

9. oktobrī plkst. 11.00  vidusskolēnus gaidām Ludzas 2. vidusskolā  uz pasākumu – iedvesmas stundu “Vadi savu karjeru pats”, kuras laikā jaunieši tiksies ar iedvesmotājiem – personībām, kuri stāstīs par savu karjeras ceļu , izvēlēm un sasniegumiem, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm.

Radošus un zīmētgribošus sākumskolas skolēnus 9. oktobrī plkst. 9.30 aicina J. Soikāna Ludzas mākslas skola, kur radošajā darbnīcā mākslas skolas pedagogu vadībā taps “Profesiju alfabēts”.

10. oktobrī plkst. 10.00 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra telpās notiks konkurss “Sāksim ar sevi” 7. – 9. klašu skolēnu komandām, kurā, veicot  dažādus radošus uzdevumus, skolēni varēs labāk iepazīt profesiju pasauli, nostiprināt sadarbības prasmes, māku strādāt un komunicēt komandā.

11. oktobrī plkst. 11.00  Ludzas pilsētas ģimnāzijā sāksies radošās darbnīcas 1. – 6. klašu skolēniem “Interešu krustcelēs”, kurās atklāt savas spējas un talantus skolēniem palīdzēs radošie Ludzas Bērnu un jauniešu centra pedagogi,” informē koordinatore I.Romanova

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0