Atcelts Ludzas upes posma tīrīšanas projekts - Ludzas Zeme

Atcelts Ludzas upes posma tīrīšanas projekts

Atcelts Ludzas upes posma tīrīšanas projekts
5
(1)

Ir lauzts Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) līgums ar Ciblas novada pašvaldības par projekta „Ludzas upes posma tīrīšana 6 kilometru garumā no Ciblas ciema Z daļas līdz Berjozovkai” realizēšanu, informē pašvaldība.


Pašvaldība plānoja līdz 2019. gada 30. aprīlim attīrīt 6 km Ludzas upes posma no sanesumiem, aizsprostiem, sagāztiem kokiem. Šādi tiktu uzlabota upes caurplūdamība, samazināta plūdu iespējamība, līdz ar to būtu iespējams efektīvāk un laicīgāk apsaimniekot lauksaimniecības zemes. Šis projekts tika apstiprināts  LVAFA izsludinātajā konkursā. Projekta kopējais finansējums sasniegtu 45 000 eiro, no tiem gandrīz 41 000 eiro – LVAFA finansējums, nepilni 5 tūkstoši  eiro – pašvaldības līdzfinansējums.
Pēc līguma parakstīšanas pašvaldība saņēma tai iepriekš nezināmu informāciju par to, ka Ludzas upes tiesiskais valdītājs ir Valsts SIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”.
Pašvaldība nav tiesīga ieguldīt finansējumu citas juridiskas personas īpašuma sakārtošanā. Un, izvērtējot visus potenciālos ieguvumus un zaudējumus, Ciblas novada pašvaldība nolēma atteikties no projekta.
Ar LVAFA  š.g.  5. septembrī tika panākta vienošanās izbeigt līgumu minētā projekta  finansēšanai. Finanšu līdzekļi  tā realizācijas vēl nebija pārskaitīti, kā arī  nebija izmantoti pašvaldības līdzekļi kādai no projekta aktivitātēm.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 5 / 5. 1