Ciblas TN atklāta jaunās mākslinieces Kristiānas Manukinas izstāde - Ludzas Zeme

Ciblas TN atklāta jaunās mākslinieces Kristiānas Manukinas izstāde

0
(0)

Ciblas Tautas namā ir skatāma Kristiānas Manukinas grafikas darbu izstāde „Atmoda”. Tās atklāšana notika 15. aprīlī. Izstāde „Atmoda” būs skatāma līdz 15. maijam. Kristiānas saknes ir Ciblā. Te viņa gājusi skolā, te itin bieži atbrauc uz mātes mājām, uz mēģinājumiem deju kopā „EversS” un citiem pasākumiem, vēsta Ciblas pašvaldība.

Māksla Kristiānas dzīvē ienāca skolas gados, kad zīmēšanas skolotājs Jānis Beitāns mudināja meiteni stāties Jura Soikāna Ludzas Mākslas skolā. Paskatījusies, kā šajā skolā veicas vecākajai māsai Anda, arī Kristiāna sāka apgūt dažādas zināšanas Floristikas nodaļā, pedagoģes Ausmas Probukas klasē.

Kristiāna atzīst, ka pēc mākslas skolas absolvēšanas šajā virzienā vairs tik bieži nedarbojās. Bet iegūtās zināšanas un interese saglabājās. Pēc Ciblas vidusskolas absolvēšanas Kristiāna iestājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātē, studiju virzienā “Mākslas”, profesionālā bakalaura studiju programmā “Interjera dizains”. To studējot, atkal saskārās ar zīmēšanu, gleznošanu un skicēšanu. 2. kursā Kristiāna izmantoja iespēju iesaistīties ERASMUS+ programmā un 5 mēnešus studēja zīmēšanu, gleznošanu un skicēšanu Kauņas koledžā. Tā bija ļoti vērtīga skola. Nu jau Kristiāna ir ieguvusi bakalaura grādu un studē RTA maģistratūrā. Viņa ir izvēlējusies Grafiskā dizaina kursu, lai apgūtu ko jaunu.

Izstādē „Atmoda” Kristiāna iekļāvusi tieši maģistrantūras studiju laikā un vairākus bakalaura studiju laikā tapušos darbus. Nosaukums izvēlēts, atspoguļojot ceļu mākslā – pēc Ludzas Mākslas skolas absolvēšanu iestājusies pauze, bet ar studijām Rēzeknē nākusi radoša atmoda, mākslinieciskie talanti modušies jaunām izpausmēm.

Nākamā gada sākumā Kristiāna iegūs profesionālo maģistra grādu dizainā. Iespējams, mākslas studijas viņa turpinās doktorantūrā. Pašreiz paralēli studijām Kristiāna Manukina ir sākusi dizainera profesionālās gaitas. Viņa ir reģistrējusi savu uzņēmējdarbību, sadarbojas arī ar vairākiem uzņēmumiem, veido interjera projektus, rasējumus mēbelēm, plakātus un afišas un daudz ko citu.

Jauniešiem Kristiāna novēl dzīvē tomēr izvēlēties darīt to, kas interesē, un būt pateicīgiem par to, kas noticis, novērtēt arī vietējās skolās gūtās zināšanas. Viņa atzīst, ka pēc Ludzas Mākslas skolas absolvēšanas nav spējusi novērtēt visu to, ko apguvusi, bet nākamajos gados atklājusi, cik vērtīgas bija mākslas jomā gūtās pamatzināšanas un pedagogu dotās vērtības. Kristiāna ir pateicīga savam pirmajam zīmēšanas skolotājam Jānim Beitānam, kurš rosināja attīstīt talantu un nodarboties ar mākslu, kurš iemācīja pašus pamatus mākslā, vienmēr mudināja un ticēja Kristiānas spēkiem.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0