Celtnieks ar dramatisku uzvaru Ludzā nodrošina vietu finālā - Ludzas Zeme

Celtnieks ar dramatisku uzvaru Ludzā nodrošina vietu finālā

0
(0)

Par pirmo SynotTip handbola Virslīgas finālisti kļuva pērnās sezonas vicečempioni “Celtnieks Rīga”, kas aizraujošā spēlē pēcspēles metienu sērijā izbraukumā ar 32:30 pieveica “Latgolu” un sērijā triumfēja ar 2-0.

Jāatgādina, ka sērijas pirmajā spēlē pirms nedēļas Rīgā lielāko daļu spēles vadībā bija ludzānieši, taču galotnē viss mainījās – pēdējo 13 minūšu laikā “Latgols” nespēja gūt nevienus vārtus, rīdzinieku vārtos teicamu sniegumu demonstrēja Raitis Puriņš un “Celtnieks” veica izrāvienu 8:0, kas ļāva no 19:21 panākt 27:21 un pusfināla sēriju iesākt ar uzvaru.

Šīs dienas spēlē rezultātu atklāja ludzānieši, taču Lauris Eglītis un Rihards Leja drīz vien izvirzīja rīdziniekus vadībā – 2:1. Arī puslaika turpinājumā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja rīdzinieki, kas saglabāja 1-3 vārtu pārsvaru. Vairākkārt “Latgols” pietuvojās līdz minimumam, tomēr puslaika izskaņā “Celtnieks” panāca +3, dodoties pārtraukumā ar 16:13.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki itin veiksmīgi iekrāto pārsvaru saglabāja, bet 40.minūtē pēc Ritvara Balcera metiena sasniedza pat piecu vārtu atrāvienu – 20:15. Intriga gan nebūt vēl nebija zudusi – sekoja virkne noraidījumu gan rīdzinieku, gan ludzāniešu rindās, turklāt viesi vairākkārt kļūdījās, ko mājinieki izmantoja līdz puslaika vidum sadeldējot deficītu līdz minimumam – 21:20. Vēlāk gan “Celtnieks” atjaunoja +3, taču iniciatīva bija jau pārgājusi “Latgola” pusē, kas 54.minūtes sākumā pēc Raivja Gorbunova metiena pārņēma vadību – 26:25. Viesi izlīdzināja rezultātu un pēc Artūra Lazdiņa metiena atkal izvirzījās vadībā pēdējās minūtes sākumā – 29:28. Pavlovičs 20 sekundes līdz pamatlaika beigām atkal panāca līdzsvaru un pēdējā uzbrukuma tiesības bija “Celtniekam”, taču rīdzinieki kļūdījās, mājinieki pārtvēra bumbu un Raivim Gorbunovam bija izcila iespēja izraut uzvaru. Tomēr Gorbunovs trāpīja pa vārtu pārliktni un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 29:29.

Tādējādi uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā. Pirmajā metienu sērijā kļūdījās abas komandas (gan Balceris, gan Borisenko trāpīja pa pārliktni), bet otrajā sērijā ar precīziem metieniem izcēlās Freibergs un Pavlovičs. Rīdzinieki bija precīzi arī nākamajās divās sērijās (Lazdiņš un Ignatjevs), bet ludzānieši pieļāva divas kļūdas (Seņkāna metienu atvairīja Puriņš, savukārt Gorbunovs aizmeta garām vārtiem), tādējādi pēcspēles metienu sērijā ar 3:1 triumfēja “Celtnieks” , uzvarot spēlē ar 32:30 un sērijā ar 2-0.

“Celtnieka” pretinieki Latvijas čempionāta finālā noskaidrosies pašreizējo Latvijas čempionu Dobeles “Tenax” un “Ogre/Miandum” duelī. Šobrīd sērijā ar 1-0 vadībā ir dobelnieki, bet sērijas otrā spēle šovakar plkst. 18:00 notiks Ogrē.