Vētras nevar apturēt, bet pret tām var apdrošināties - Ludzas Zeme

Vētras nevar apturēt, bet pret tām var apdrošināties

Vētras nevar apturēt, bet pret tām var apdrošināties
0
(0)

Laika ziņās izskanošās biedējošās prognozes par gaidāmo negaisu ar spēcīgiem vējiem un krusu atkal un atkal liek bailēs nodrebēt? Daudziem vēl no atmiņas nav pagaisusi pērnā gada postošā stihija. Tomēr vienu svarīgu lietu šī vētra iemācīja – ar postījumu sekām vieglāk tika galā tie, kuru īpašums bija apdrošināts.

 

2023. gada 7. augusta vētra bija uzskatāms piemērs, kādēļ ir vērts apdrošināt māju, iedzīvi un arī labiekārtojuma konstrukcijas teritorijā. Tā bija diena, kad apdrošināšanā ieguldītā nauda atmaksājās visiem cietušajiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) todien dažās stundās saņēma vairāk nekā 200 atlīdzības pieteikumus un izmaksāja klientiem 1,2 miljonus eiro. Vienkārša matemātika rāda, ka tas ir vidēji 6000 eiro katram klientam par negaisa postījumiem.

 

Novērst neplānotus izdevumus

Pērnās vasaras pieredze sniedz dažas mācības. Pirmkārt, jāparūpējas, lai sētā esošās siltumnīcas, batuti, galdi un krēsli būtu cieši nostiprināti vai arī viegli pārvietojami iekštelpās vētras tuvošanās brīdī. Noderēs stingra nojume ar cietu jumtu, zem kuras paslēpt automašīnu. Tomēr arī tas nepasargās no visiem riskiem.

«Īpašuma apdrošināšana sedz visdažādākās ar mājokļa atjaunošanu saistītās izmaksas gan dzīvokļiem, gan privātmājām, gan palīgēkām, gan teritorijā esošajiem īpašumiem. Apdrošinot mājokli, tā īpašnieks būtībā nodrošinās, ka vētras, krusas, zibens spēriena, ugunsgrēka vai zādzības gadījumā iegūs pietiekami lielu atlīdzību, lai novērstu postījumus,» skaidro BTA Ludzas darījumu centra vadītāja Aina Daukste.

 

Noder dzīvokļos un mājās

Apdrošinot ēkas un dzīvokļus, tiek apdrošināta arī ārējā un iekšējā apdare, mājokļa komunikāciju sistēmas un citas tā neatņemamās sastāvdaļas. Pat uz mājas jumta uzstādītie saules paneļi.

«Īpašuma apdrošināšanā iekļautas pat siltumnīcas, batuti un teritorijā esošās dārza mēbeles,» uzsver Aina Daukste, «mājokļa apdrošināšana vispār ir ļoti elastīga. Tā ļauj klientam pievienot atsevišķus iedzīves priekšmetus».

Apdrošināšana noder arī dzīvokļu iemītniekiem. Bieži vien lielākās nepatikšanas sagādā kaimiņi, pārpildot ar ūdeni vannu un tādējādi sabojājot zemākos stāvos dzīvojošo iemītnieku īpašuma sienas un griestus. Citreiz problēmu cēlonis ir tehniskas dabas – ūdensvada plīsums vai ūdens noplūšana no nolietojušās veļasmašīnas. No šādiem negadījumiem neviens nav pasargāts, taču apdrošināšana nosedz remonta izmaksas.

 

Konsultanti palīdzēs

Lai apdrošinātu īpašumu, atliek sazināties ar apdrošināšanas kompāniju, un pārdošanas konsultanti palīdzēs noslēgt piemērotāko līgumu.

«Tā kā mūsu konsultanti ir ļoti pieredzējuši, viņi spēj ieteikt katra veida īpašumam piemērotākos segumus. Kad nepieciešamā informācija iegūta, datorsistēma 1-2 minūšu laikā sagatavo apdrošināšanas piedāvājumu, kurā ietverts viss, ko klients vēlējies apdrošināt. Pēc tam ir iespēja to pielāgot,» procesu ieskicē BTA Ludzas darījumu centra vadītāja Aina Daukste.

Viņa vērš uzmanību, ka celtniecības materiālu augsto cenu dēļ remontdarbi kļuvuši ļoti dārgi. Tēriņi visticamāk būs mērāmi simtos eiro. To uzskatāmi parāda BTA statistika par aptuvenām izmaksām dažādu postījumu gadījumos. Visnegantākais ir ugunsgrēks, kura postījumu novēršana vidēji izmaksā ap 15 tūkstošiem eiro, ne pārāk spēcīga vētra mājsaimniecībai nodara ap 900 eiro zaudējumus, bet ūdens noplūde dzīvokli liek veikt aptuveni 850 eiro vērtu remontu. Tikmēr īpašuma apdrošināšanas polise mēnesī caurmērā izmaksā tikpat, cik televīzijas abonements.

 

*Apmaksāts

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0