Ūdens ir svētīts - Ludzas Zeme

Ūdens ir svētīts

0
(0)

Katru gadu pareizticīgie atzīmē Kunga Kristīšanas svētkus jeb Dieva Parādīšanās svētkus. Viena no šīs dienas tradīcijām ir kalpota Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. Šo tradīciju piekopj jau kopš kristietības aizsākumiem, jo pats Jēzus Kristus savas kristīšanas laikā iegremdējās Jordānas upē.

Lielā ūdens iesvētīšanas kārta tiek kalpota gan pareizticīgo dievnamos, gan zem klājām debesīm: upēs, ezeros, dīķos un akās. Šādā veidā iesvētīts ūdens iegūst īpašas spējas un tiek saukts par “lielo agiasmu”, t.i. svētumu. Ar to pareizticīgie iesvētī savas mājvietas un ar lūgšanu iemalko īpašos gadījumos, jo tas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka dvēseli un miesu.
Vispār Lielā ūdens iesvētīšanas kārta kalpo 18. janvārī, Dieva Parādīšanās priekšsvētku dienā, kā arī pašā Kunga Kristīšanas svētku dienā.
Priesteri saka, ka cilvēkiem šie svētki ir īpaši, jo ūdenim mūsu dzīvē ir ļoti liela loma. Cilvēki tic, ka ūdens attīra visu cilvēku. Ņemt līdzi daudz iesvētīto ūdeni nav obligāti. Pirmkārt, to var iegādāties baznīcā visu gadu. Otrkārt, ar to šis ūdens ir svēts, ka pat tā piliens var iesvētīt visu jūru. Daži cilvēki ielej to savā akā, citi ielej ūdens mucā. Tajā brīdī, protams, ka jālūdz Dievs. Šīs ūdens ir kā cilvēka dvēseles ārstniecības līdzeklis. Taču viss ir atkarīgs no cilvēka ticības.

Kunga Kristīšanas svētku svinīgie pasākumi 19. janvārī:

Kārsavā

Plkst. 8.00 sākas svētku dievkalpojums Kārsavas Sirdsskaidrās Eufrosinijas pareizticīgo baznīcā. Pēc liturģijas beigām notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta.
Aptuveni plkst. 11.30 notiks tradicionālā Jordānas iesvētīšana ar tālāko iegremdēšanos ūdenī pilsētas peldvietā Rītupes upē. Visi, kas vēlas iegremdēties ūdenī var to izdarīt visu dienu, jo speciāli aprīkots ar margām āliņģis būs līdz pa vakaram.
Plkst. 13.00 Lielā ūdens iesvētīšanas kārta notiks Pudinavas Vissvētās Dievmātes Patvēruma pareizticīgā baznīcā.
Plkst. 14.30 notiks atkārtota Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Sirdsskaidrās Eufrosinijas baznīcā, lai papildinātu ūdens krājumus, ko cilvēki varēs paņemt sev līdzi arī citās dienās.

Ludzā

Plkst. 8.00 sākas grēksūdzes pieņemšana Ludzas Vissvētās Dievmātes aizmigšanas baznīcā.
Plkst. 8.30 notiks Svinīgais dievkalpojums. Tad Lielā ūdens iesvētīšanas kārta baznīcā.
Aptuveni plkst. 10.30-11.00 notiks Jordānas iesvētīšana Ludzas Lielā ezera peldvietā, pilsdrupu pakājē.
Plkst. 14.30 notiks Jordānas iesvētīšanās un iegremdēšanās Ludzas Zvirgzdenes ezerā.

Zilupē

Plkst. 8.00 sāksies Svētku Dievkalpojums Kristus Krusta Sišanas pareizticīgo baznīcā.
Plkst. 12.00 notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Zilupes upes peldvietā.
Plkst. 13.30 notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Jaunslobodas Vissvētākās Dievmātes Patvēruma baznīcā.
Plkst. 14.30 būs Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Krivandas Svētā Arhanģeļa Mihaila baznīcā.
Savukārt plkst. 16.00 notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Lauderu Svētā Nikolaja baznīcā, kā arī iegremdēšanās vietējā ezera ūdenī.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0