Pirmais nozīmīgais starts rikšotāju sacensībās Lietuvā - Ludzas Zeme

Pirmais nozīmīgais starts rikšotāju sacensībās Lietuvā

0
(0)

Biedrības „Rikšotāju braucēju klubs „Pegazs”” dalībnieces Sandra Soikāne no Ciblas novada un Ilona Malahova no Ludzas novada februārī piedalījās divās nozīmīgās sacensībās Lietuvā. Par rikšotāju gūto pieredzi informē Inese Ruskule.

10. februārī Lietuvas mazpilsētā Dusetos norisinājās vienas no lielākajām rikšotāju zirgu sacensībām Baltijas valstīs – Sartai 2018. Šis gads ir nozīmīgs tāpēc, ka pirmo reizi Sartai sacensībās piedalījās daudz rikšotāju braucēji no Latvijas: Māris Ežmalis (Garkalnes nov.), Nikolajs Galiļejevs (Dagdas nov.), Līna Berga (Gulbenes nov.), Sandra Soikāne (Ciblas nov.), Ilona Malahova (Ludzas nov.) un Jānis Ruskulis (Dagdas nov.).

Abos braucienos, kur piedalījās Latvijas pārstāvji, sacentās arī Igaunijas stiprākie braucēji – Jevgēnijs Ivanovs un Jelena Fironova. Protams, ka abi braucēji arī guva uzvaru savos braucienos – gan garajā 2400 m distancē (J. Ivanovs ar zirgu Asko Q), gan arī īsajā 1609 m distancē (J. Fironova ar zirgu Danzel Eson).

Taču mūsu sportisti godam turējās līdzās līderiem. Garajā distancē mūsu meitenes (ar zirgiem Uppsala D’Isop un Jam Star O) ierindojās 4. vietā, uzrādot abas vienāds rezultātus. Otrajā braucienā, kur distance jau bija 1609 m, veiksme vairāk nostājās mūsu braucēju pusē. Godalgoto 2. vietu izcīnīja Sandra Soikāne ar AR šķirnes kastrātu Victory Boy T.G. un Ilona Malahova ar Salamandru šajā braucienā izcīnīja 5. vietu.

Jau pēc nedēļas I. Malahova un S. Soikāne devās uz attālo Lazdijai pilsētu Lietuvā, kur notika gadskārtējās rikšotāju zirgu sacensības par godu Lietuvas neatkarības dienai. Šoreiz abas braucējas startēja katra ar vienu zirgu, atsevišķos braucienos. Pirmā startēja Sandra ar nesen no Norvēģijas iegādāto AR šķirnes kastrātu Jam Star O un ierindojās 5. vietā. Ilonai ar AR šķirnes ķēvi Salamandra starts šajās sacensībās bija pavisam neveiksmīgs, jo, pieņemot startu, ķēve saleca lēkšos, un līdz ar to sportiste tika diskvalificēta.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!