Mūsu novadi otrajā cūku mēra riska zonā - Ludzas Zeme

Mūsu novadi otrajā cūku mēra riska zonā

0
(0)

Valdība akceptēja grozījumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā, tostarp precizējot pirmo, otro un trešo ĀCM riska zona Baltijas valstīs un Polijā, aģentūra LETA uzzināja Zemkopības ministrijā (ZM).

Pirmajā ĀCM karantīnas teritorijā ietilps vairāki novadi, starp kuriem neviens no mūsu puses gan minēts netiek. Otrajā ĀCM karantīnas teritorijā ietilps Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novads. Par otro riska zonu definētas teritorijas, kurās ir konstatētas ar ĀCM slimas mežacūkas. No šīs zonas aizliegts pārvietot dzīvas mājas cūkas, savukārt cūkgaļu un mežacūku gaļu, kā arī gaļas izstrādājumus drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Grozījumi ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā nosaka arī to, ka turpmāk transporta un ceļojumu aģentūru operatoriem, kā arī pasta pakalpojumu sniedzējiem būs ar informatīviem plakātiem jāinformē savi klienti par to, ka no Latvijas teritorijas nav atļauts izvest, tostarp rokas bagāžā, mājas cūku un savvaļas cūku izcelsmes pārtikas produktus, ja šie pārtikas produkti ir marķēti ar rombveida identifikācijas marķējumu. Grozījumi noteikumos arī reglamentē kārtību, kādā no ĀCM aizsardzības vai uzraudzības zonā esoša uzņēmuma turpmāk izvedīs cūku izcelsmes pārtikas produktus.

Tāpat turpmāk būs noteikta kārtība dzīvu savvaļas cūku pārvietošanai no karantīnas teritorijas, kā arī noteikta kārtība mājas cūku pārvietošanai no novietnes, kurā ir divas vai vairākas ražošanas vienības, kas nodalītas savstarpēji tā, ka efektīvi nepieļauj ĀCM izplatīšanos no vienas ražošanas vienības uz citu.
Noteikumu projektā ir dota precizēta definīcija par savvaļas cūkām, kas tiek turētas iežogotā platībā produkcijas ieguvei. Šādu dzīvnieku pārvietošana ārpus Latvijas uz citām ES dalībvalstīm ir atļauta, ja savvaļas cūku turēšanas vietā ir ieviestas biodrošības prasības.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0