Mērdzenes pamatskolas audzēkņi iepazīst biškopja arodu - Ludzas Zeme

Mērdzenes pamatskolas audzēkņi iepazīst biškopja arodu

0
(0)

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Mērdzenes pamatskolā viesojās bitenieki no zemnieku saimniecības ,,Kramiņi”. Leontīne un Rolands Zelči 5-9. klašu skolēniem novadīja meistardarbnīcu “Mācies bites čaklumiņu”, kurā iepazīstināja skolēnus ar bitenieka arodu, informē Mērdzenes pamatskolas 7., 8.klases audzinātāja Lidija Petrova.

Zelču ģimenei pieder bioloģiska saimniecība, viņi rūpējas par simts bišu saimēm. Z/s „Kramiņi” saimnieki izveidojuši pirms gandrīz 20 gadiem un apsaimnieko 20 ha zemes. Iesākumā Leontīne iepazīstināja ar savu saimniecību, pastāstīja, kā viss sākās. Sākās viss ar nejaušību, kad Rolandam par zemes aršanu kāds vīrs kā samaksu uzdāvināja vienu bišu stropu.

Tālāk sekoja ceļojums bišu valstībā. Klausītāji uzzināja par bišu dzīvi, par stropa uzbūvi, biškopības produkciju, par biškopības produktu izmantošanu pārtikā un cilvēka veselības uzturēšanā, vaska svecīšu liešanu.

Pats interesantākais skolēniem bija iejusties dravnieka arodā – ietērpties biškopja apģērbā, paturēt rokās dūmekli, uzlikt aizsargcepuri. Bērni bija aktīvi, ar interesi apskatīja biškopju inventāru, izbaudīja biškopības produktus: bišu maizi, medu.

Nodarbība tika pildināta ar skolēnu līdzdarbošanos, kur tika piedāvāta vaska sveču liešana. Bērni savas izlietās sveces varēja paņemt sev par piemiņu.

Skolēniem radās daudz jautājumu. Viņi noskaidroja, kur un kā var apgūtbiškopja arodu. Uzzināja, ka tādu mācību iestāžu nav daudz, bet pēc ciemiņu vārdiem, jāmācās esot visu mūžu.

Sarunā ar skolēniem noskaidrojās,ka daudziem no viņiem radās interese par biškopja arodu un darbošanās ar bitēm ir interesanta, var pelnīt naudiņu, uzsākt savu mazo biznesu.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0