Ludzas slimnīcai reforma varētu būt par labu - Ludzas Zeme

Ludzas slimnīcai reforma varētu būt par labu

0
(0)

Sabiedriskajos medijos atrodama informācija, ka līdztekus nodokļu reformai tiek gatavota arī medicīnas reforma. Ja viss paliktu pašreizējā redakcijā, tad Ludzas slimnīcai tās būs pozitīvas pārmaiņas.

Jaunais kartējums paredz, ka reģionu slimnīcas būs iedalītas pirmā un otrā līmeņa slimnīcās. Pirmais līmenis ir Alūksnes, Bauskas, Aizkraukles slimnīcām, kā arī Kuldīgai, Līvāniem, Ludzas un Saldus medicīnas centriem, Tukuma, Preiļu, Krāslavas un Limbažu slimnīcām. Pirmā līmeņa slimnīca ir terapija un hronisku pacientu aprūpe.

Ko tas Ludzas slimnīcai un tās pacientiem nozīmētu, Ludzas Zemei paskaidroja Juris Atstupens. Proti, tas nozīmētu, ka medicīnas centra vietā būs slimnīca.

— Tas ļaus mums pieņemt plašāku pacientu loku. Tiks apmaksāti izmeklējumi, kurus līdz šim vajadzēja segt pašam medicīnas centram, piemēram, rentgena izmeklējums. Uzņemšanas nodaļā bus observācijas gultas, kuras ļaus hroniskos gadījumos pacientus uz 8 stundām atstāt uz vietas izmeklēšanai, novērošanai un ārstēšanai. Ja pēc astoņām stundām top skaidrs, ka nepieciešama nopietnāka ārstēšana, tad šis pacients tiek vests uz Rēzekni. Runa vēl bija par traumpunkta paplašināšanu, kas nozīmētu, ka visu diennakti uz vietas ir divi speciālisti – ķirurgs un terapeits, taču šis punkts palika zem jautājuma zīmes,– stāsta J. Atstupens.

Tātad pagaidām varam cerēt, ka reforma notiks par labu Ludzas iedzīvotājiem. Taču pagaidām publicētās ieceres un kartējums nav apstiprināts.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0