LTV video: Kārsavā plūdu sekas jūt arī šogad - Ludzas Zeme

LTV video: Kārsavā plūdu sekas jūt arī šogad

LTV video: Kārsavā plūdu sekas jūt arī šogad
0
(0)

Katastrofa beidzās, valstī sākās citas problēmas, un par mums aizmirsa – tā vienu gadu pēc gadsimta lietavām un plūdiem situāciju Kārsavas pusē raksturo novada priekšsēdētāja Ināra Silicka, vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Laikā, kad bija izsludināts ārkārtas stāvoklis, ministrijas solīja valsts finansiālu palīdzību Kārsavai Šņitkas upes attīrīšanā, šobrīd pašvaldība šo darbu veic pašu spēkiem. Arī lauksaimnieki – kā graudkopji, tā lopu audzētāji -vēl arvien izjūt zaudējumus un plūdu nodarītās sekas.

Plūdu laikā valdība solīja upes sakārtošanai piešķirt finansējumu, tomēr vēlāk uz pašvaldības atgādinājuma vēstulēm par to atbildēs vien ieteikts aptuveni 300 000 eiro vērto projektu par Šņitkas upes atlikušā garuma attīrīšanu sniegt vides investīciju fondu konkursos.

Tomēr atbalsts tajos nav gūts.

“Viens no projektiem bija, kurš paredzēja uz visu Latviju, ja mani neviļ atmiņa, 250 000 [eiro], kur viens mūsu pašu Kārsavas projekts šo summu pieprasīja. Bet otrs projekts, kurā mēs mēģinājām startēt, viņš bija paredzējis publisko ūdeņu atbalstu, bet Šņitka mums nav publiskā,” stāsta novada vadītāja.

“Katastrofa pagāja, sākās citas problēmas Latvijā, mūs aizmirsa,” secina I. Silicka.

Šobrīd viena upes posma virsējā kārtā attīrīta par pašu naudu, nākamā gada budžetā cerot iekļaut līdzekļus arī pārējiem posmiem. Tomēr, piemēram, šķīdināt dolomītu pašu spēkiem novads nespēj.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0