Latgales reģiona izglītības iestādes konkursā savāc 183,8 tonnas makulatūras - Ludzas Zeme

Latgales reģiona izglītības iestādes konkursā savāc 183,8 tonnas makulatūras

0
(0)

Ir noslēgusies „Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa „Tīrai Latvijai!” 12. gadskārta. Pulcējot vairāk nekā 96 tūkstošus skolēnu un pirmsskolas izglītības vecuma bērnu no visas Latvijas, ir savāktas un nodotas pārstrādei 1185,4 tonnas makulatūras. No Latgales reģiona, kuru šogad konkursā pārstāvēja 81 izglītības iestāde, pārstrādei nogādātas 183,8 tonnas nevajadzīgu papīru. 

Vislielāko makulatūras apjomu no Latgales šogad savāca Rēzeknes novadā, kuru konkursā pārstāvēja 15 izglītības iestādes, pārstrādei nododot nepilnas 29 tonnas makulatūras. Ludzu pārstāvēja Ludzas 2. Vidusskola, kuras skolēni savāca ap 3 tonnām makulatūras. Centīgi bija arī Zilupieši no Zilupes vidusskolas, savācot 6,6 tonnas makulatūras, kā arī no trīs izglītības iestādēm Kārsavas novadā, kur skolēni kopumā savāca 6,2 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko biedrība “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un Valsts izglītības satura centru. Konkursā ik gadu piedalās gan bērnudārzi, gan vispārizglītojošās skolas, gan interešu izglītības pulciņi un pat jaunsargu vienība. Turklāt katru gadu makulatūras vācēju skaits tikai pieaug – šogad konkursā piedalījās par 31 mācību iestādi vairāk, nekā pagājušajā gadā. 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0