Laiks ķerties klāt darbiem! - Ludzas Zeme

Laiks ķerties klāt darbiem!

Laiks ķerties klāt darbiem!
0
(0)

Mārtiņš Bondars: “Kādam līdz ar vēlēšanu beigām ir noslēgusies arī cīņa. Man viss vēl ir tikai priekšā – liels darbs Latgales labklājības labā”.

Ir beidzies saspringtais pirmsvēlēšanu laiks, kad katrs kandidāts centās sevi parādīt labākā gaismā, demonstrēja savas veiksmīgākās prasmes un iemaņas. Iegūstot vietu Saeimā, kāds nomierinājās, bet Bondars ir atgriezies Latgalē:

– Ir tik neierasti redzēt ievēlēto deputātu reģionā uzreiz pēc vēlēšanām, Mārtiņ. Kā daudzi saka – mērķis taču ir sasniegts?

– Jā, ko tādu man arī nākas dzirdēt. Bet es nekādā gadījumā to neattiecinu uz sevi. Pirms vēlēšanām esmu izbraucis visu Latgali, pabiju ikvienā pagastā. Esmu runājis ar tūkstošiem latgaliešu. Un, kas te patiesībā notiek, es uzzinu nedz no preses, nedz arī no baumām. Par ko baidās cilvēki un kā viņi veido savu dzīvi. Kā daudzi burtiski izdzīvo “pateicoties” mūsu politikai. Esmu viņiem apsolījis, ka pēc vēlēšanām ieradīšos Latgalē un lūk, te nu es esmu!

– Kādi ir jūsu plāni?

– Galvenais mērķis pašlaik ir piespiest Rīgu sadzirdēt šo reģionu! Jo iepriekšējos sastāvos Latgales pārstāvji bija ļoti “klusi”. Galvaspilsēta viņus vienkārši nesadzirdēja. Bet ir vesela rinda ar jautājumiem, kurus jārisina Rīgā. Piemēram – negodīgā Eiropas finanšu līdzekļu sadale. Manuprāt, ir nepieciešami divi plānošanas reģioni – lielā Rīga un pārējā Latvija. Un Rīgai no eirofondiem būtu jāsaņem līdzekļi konkurētspējas paaugstināšanai. Bet pārējai Latvijai jāizlīdzina būtiskā nevienlīdzība, “jāpievelkas” gan ekonomiski, gan sociāli.

– Jūs tiekaties ar uzņēmējiem. Kādus uzdevumus risināsiet šajā sfērā?

-Uzņēmējiem tagad ir divas problēmas: augsti kvalificētu darbinieku trūkums (daudzi ir aizbraukuši no Latvijas un savas prasmes, zināšanas realizē tur) un nodokļu politika. Bet tā jau ir atsevišķa tēma – ir jārisina nodokļu jautājums! Smacējošie nosacījumi neļauj biznesam attīstīties, uzņēmumi tiek likvidēti, papildinās bezdarbnieku rindas un cilvēku, kuri pamet dzimteni uz visiem laikiem. Mēs barojam valsts aparātu ar pārāk mums dārgu cenu!

30. novembrī piedalījos Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) darbā, kur runāju par pašiem spraigākajiem un sāpīgākajiem jautājumiem: par reģionu finansēšanu to konkurētspējas paaugstināšanai, salīdzinot ar citiem Eiropas reģioniem, jaunā Latgales SEZ projekta sagatavošanu, par noslēdzošo Daugavpils lidostas projektu, par nepilnībām nodarbinātības sistēmā kā no darbinieka, tā arī no uzņēmēja puses.

 Tikos ar Daugavpils skolēniem, topošajiem uzņēmējiem – tā bija dinamiska tikšanās, pilna ar jautājumiem un atbildēm par politiku, karjeru, kritisko domāšanu un par komandas darba nozīmīgumu.

– Kā jūs vērtējat pašreizējo Saeimu? Kas tur notiek? Kāda noskaņa?

– Politiķu kļūda, īpaši gados jaunāku, ir uzskatīt, ka pēc Saeimas nokomplektēšanas visi paliek par konkurentiem. Daudzi turpina ieturēt piesardzību un viegli agresīvu uzvedību. Bet viss ir otrādi – ir laiks apvienoties! Lai kopīgiem spēkiem strādātu to cilvēku labā, kur mūs ievēlēja. Kuri mums uzticējās. Ceru, ka 13. Saeima būs gudra un taisnīga.

– Ko jūs novēlat pats sev, uzsākot darbu visizaicinošākajā reģionā?

– Lai man vienmēr izdodas padarīt to veiksmīgāku, kā tas bijis līdz šim! Lai to paveiktu, man nepieciešams atbalsts: pašvaldības, organizācijas un vienkāršie ļaudis. Viens es nebūšu cīnītājs. Bet kopā mums viss izdosies!

Vēlreiz pasakos visiem, kuri 6. oktobrī ieradās vēlēšanu iecirknī un savu balsi atdeva par mani. Visiem, kas mani atbalstīja un visiem, kas palīdzēja.

Esmu priecīgs, ka varu uz jums paļauties. Bet tagad jūs varēsiet paļauties arī uz manis. Kā teica viens Balvu zemnieks: “Jūs izdariet savu darbu, bet mēs izdarīsim savējo”.

Strādāsim!

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0