Kurjanovas ezerā ielaiž līdaku mazuļus - Ludzas Zeme

Kurjanovas ezerā ielaiž līdaku mazuļus

Kurjanovas ezerā ielaiž līdaku mazuļus
5
(1)

27. septembrī Kurjanovas ezerā tika ielaisti 20 000 zivju mazuļi. Līdz ar to Ciblas novada pašvaldība ir īstenojusi projektu „Ciblas novada Kurjanovas ezera zivju krājumu papildināšana”, kas ir saņēmis atbalstu Zivju fonda pasākumā „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības”, informē Attīstības nodaļas vadītāja Svetlana Rimša.

Kurjanovas ezers ir publiska ūdenstilpne, ko pārvalda Ciblas novada pašvaldība. Jau vairākus gadus te nav veikta zivju resursu mākslīga papildināšana. Lomi (īpaši līdaku lomi) ezerā kritiski samazinājušies. Līdz ar to bija vēlama ataudzētu līdaku mazuļu ielaišana Kurjanovas ezerā.

Pašvaldības ieskatā – līdaku populācijas uzlabošanās ezerā tuvāko gadu laikā sekmēs dabas parka „Kurjanovas ezers” teritorijas apmeklēšanu, piesaistīs cilvēku interesi.

Pašvaldības Attīstības nodaļa veica tirgus izpēti un noskaidroja, ka viszemākā cena ir pretendentam „Rūjas zivju audzētava”. Te iegādāti vienvasaras līdaku mazuļi.

Veicot zivju mazuļu ielaišanu, pieaicināti VVD Rēzeknes reģionālās pārvaldes un Pārtikas veterinārā dienesta darbinieki.

Projekta īstenošanas izmaksas ir 6010,07 EUR. Zivju fonda finansējums – 2592 EUR (līdaku mazuļi), pašvaldības finansējums – 3418,07 EUR (līdaku mazuļi un to piegāde).

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 5 / 5. 1