Kononovu attaisnojošais spriedums atcelts - Ludzas Zeme

Kononovu attaisnojošais spriedums atcelts

0
(0)

Sakarā ar pieļautajiem procesuālajiem pārkāpumiem Latgales apgabaltiesa pilnībā atcēlusi pirmās instances tiesas lēmumu un nosūtījusi izspiešanā apsūdzētā kriminālajās aprindās pazīstamā Raita Kononova krimināllietu atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesā, aģentūra LETA noskaidroja apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka Rēzeknes tiesa minētajā krimināllietā Kononovu attaisnoja. Saistībā ar šādu tiesas spriedumu tika iesniegts apelācijas protests.

Prokurore aģentūra LETA iepriekš atzina, ka pēc viņas domām Kononova vaina viņam inkriminētajā noziegumā ir nenoliedzama. To, ka apsūdzētais melo, bet cietušais un liecinieks stāsta patiesību ir apliecinājusi arī pārbaude ar poligrāfu jeb melu detektoru, uz kuru, “starp citu, uzstāja nevis apsūdzības uzrādītāja, bet gan aizstāvības pārstāvis”.

Prokurore iepriekš tiesu debatēs apsūdzētajam bija lūgusi piespriest trīs gadus cietumā, taču, ņemot vērā citus noziegumus, kā galīgo sodu lūgts piespriest četrus gadus cietumā.

1960.gadā dzimušo un iepriekš vairākkārt tiesāto Kononovu aizturēja 2014.gada februārī. Likumsargi uzskata, ka aizturētais, piedraudot ar vardarbību, izspiedis no kāda zemnieka 10 000 eiro.

Publicēts 21 APRĪLIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0