Kārsavas vidusskolas "Akustika" laureāti koru skatē - Ludzas Zeme

Kārsavas vidusskolas “Akustika” laureāti koru skatē

0
(0)

Koru skate ir būtisks sagatavošanās posms Dziesmusvētkiem. Šī gada 9. aprīlī Kārsavas vidusskolas 5.–11.klašu koris „Akustika” tika izvirzīts uz II kārtu koru konkursa „Dziesmai būt” Jēkabpilī. Latgales novadā kopumā sacentās 20 kori, kur visi ir ieguvuši ceļazīmi uz skolēnu Dziesmusvētkiem, kuri notiks 2020. gadā, informē kora vadītāja Ligita Žukovska.

Koru konkursā bija jāizpilda 3 dziesmas: obligātā dziesma un divas izvēles dziesmas – latviešu tautas dziesmas apdare un latviešu komponista dziesma. Konkursā tika vērtēts gan mākslinieciskais, gan tehniskais sniegums pēc 50 punktu skalas. Konkursa II kārtu vērtēja Valsts izglītības satura centra žūrijas komisija.

Uznākot uz skatuves, ir svarīgi nodot savu vēstījumu. Katram dziedātājam ir jāsajūt vienam otru, jo dziesma neskanēs ne griestos, ne sienā, bet skanēs sirdī. Pārdomāti priekšnesumi, skolēnu smaids, azarts, kustība, kopības sajūta, dziesmas prieks, radīja  īpašas vibrācijas esot kopā mūzikā.

Gaidot rezultātus 20 koru konkurencē, uztraukums bija ne vien skolēniem, bet arī skolotājiem. Kārsavas vidusskolas 5.–11.klašu koris „Akustika” ieguva I pakāpes diplomu 44.35 punkti, un, kā laureāti saņēma – 100 eiro dāvanu karti mūzikas instrumentu veikalā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0