Jaunieši Malnavā savas biznesa idejas saista ar pakalpojumu nozari - Ludzas Zeme

Jaunieši Malnavā savas biznesa idejas saista ar pakalpojumu nozari

Jaunieši Malnavā savas biznesa idejas saista ar pakalpojumu nozari
5
(1)

Konkursa Laukiem būt laureāti Lasertag Latgale Kārsavā dalās savā pieredzē ar šī gada LLKC Ludzas nodaļas rīkotā pasākuma dalībniekiem

5. oktobrī noslēdzās SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Ludzas nodaļas rīkotais pasākums Malnavā uzņēmējdarbības veicināšanai laukos. Jauniešiem bija iespēja iegūt papildus zināšanas, satikties ar esošajiem uzņēmējiem, gūt atziņas un pieredzi, kā arī prezentēt savas biznesa idejas.

Jaunieši 5 mācību dienu laikā apguva tēmas, kuras izsmeļoši centās izstāstīt LLKC Ludzas nodaļas vadītājs Artūrs Šķesters un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektore Iveta Dembovska. Tika skartas tēmas par ideju ģenerēšanu, uzņēmējdarbības uzsākšanu, reģistrēšanu, pieejamo  Valsts, pašvaldību un Eiropas Savienības atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, reklāmu un mārketingu, kā arī biznesa un finanšu plānu sastādīšanu.

A. Šķesters stāsta, ka jauniešiem bija iespēja doties pieredzes apmaiņā arī pie veiksmīgiem uzņēmējiem tepat blakus. Ar savu stāstu dalījās pērnā gada konkursa „Laukiem būt” laureāti SIA „Lasertag Latgale” Kārsavā un vērtīgas atziņas varēja gūt no Malnavas maiznīcas „Dzīles” īpašnieces Ainas Barsukovas.
Visbeidzot noslēguma dienā 5 jaunieši prezentēja savas biznesa idejas. Šogad uzsvars tika likts uz pakalpojumu sniegšanu dažādās nozarēs un sfērās. Izskanēja idejas gan par bērnu rotaļu istabas izveidi, gan apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, gan mobilas zvejnieku laivas iznomāšanu.

Ludzas nodaļas vadītājs uzskata, ka tie jaunieši, kuri tiešām vēlējās, tie arī mācījās un mācību procesa kvalitāte necieta no tā, ka šogad jauniešu skaits bija mazāks nekā pagājušajā gadā. Jauniešu atsauksmes liecina par to, ka mācību programma bija laba un noderīga turpmākajai savas biznesa idejas iespējamajai attīstīšanai. A. Šķesters cer, ka šiem jauniešiem pietiks apņēmības piedalīties konkursā „Laukiem būt”, tādējādi radot iespēju gūt papildus finansējumu savas biznesa idejas uzsākšanai un realizēšanai.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 5 / 5. 1