Izvēlējās dienestu robežsardzē - Ludzas Zeme

Izvēlējās dienestu robežsardzē

0
(0)

Drīzumā Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadeti, kuri apgūst augstāko izglītības studiju programmu, pabeigs mācību iestādi un iegūs pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomu un kvalifikāciju “Valsts robežsardzes jaunākais virsnieks”, kā arī speciālo dienesta pakāpi leitnants. 

Oļegs Ignatjevs nāk no Daugavpils puses. Dienestu robežsardzē galvenokārt izvēlējies tāpēc, ka saista un interesē militārās dzīves un darbības sfēra. Pirms studijām VRK jaunietis apguvis angļu filoloģiju Daugavpils Universitātē. Tā kā pēc studiju beigšanas bija grūtības atrast darbu, O.Ignatjevs pieteicās dienestam. Šobrīd kadets pārliecināts, ka izvēle bija pareiza, jo darbs valsts iestādē ar stabilu atalgojumu un sociālajām garantijām ir perspektīvs. Par VRK viņš teic, ka koledža apmierina, apgūstamā programma ir plaša un spējīga vispusīgi attīstīt ikvienu personību. Uz jautājumu, kas koledžā patīk vislabāk, kadets atbild, ka interesē gan studijas, gan praktiskās nodarbības, īpaši priecē tas, ka ir plašas iespējas nodarboties ar sportu. Pēc robežsargu profesionālās tālākizglītības programmas apguves VRK, O.Ignatjevs dienēja Rīgā, bet, iegūstot augstāko izglītību, plāno doties dienestā uz dzimto Daugavpils pusi. Līdz ko kadeti saņems sarakstu ar amatu vakancēm, viņi varēs tām pieteikties. Priekšroka izvēlēties amatu būs kadetiem, kuriem labāki mācību sekmju vērtējumi. O.Ignatjevs atklāj, ka militārais sveiciens, piemēram, viņam ir tikpat ierasts kā rokasspiediens. Jaunieti nebaida virsnieka amats, jo vairākas šim amatam nepieciešamās rakstura īpašības, kā saka, jau ir asinīs. Par iemeslu tam, iespējams, ir vecāku ieguldītais darbs audzināšanā un izglītošanā.

Krāslavietis Stanislavs Makarevičs robežsardzes dienestā ir kopš 2007. gada. Pēc Krāslavas Valsts ģimnāzijas absolvēšanas jaunietis izvēlējās dienestu. Kā pats atzīst, varēja stāties jebkurā augstskolā, jo mācību rezultāti bija labi. Izvēlējās VRK, jo militārā sfēra, kurā darbojas gandrīz visa kadeta ģimene, ir tuva un saistoša. Pierast pie disciplīnas, kas valda koledžā, nebija viegli. Tikai ar laiku nāca sapratne, ka sevis disciplinēšana ir nepieciešama. Studiju laikā St.Makarevičs ar aizrautību apmeklē fiziskās un militārās nodarbības, īpaši priecē praktiskās nodarbības VRK Lauku mācību centrā Janapolē, kur iegūtās zināšanas tik pielietotas praktiski. Tas ir lielisks veids, kā izdzīvot situācijas, kas sagaida dienestā uz robežas. St.Makarevičs kopā ar kadetu O.Ignatjevu aizvadītajā gadā piedalījās kadetu apmaiņas programmā, pabija Somijā. Jaunieši ārzemēs apguva specializēto kursu “Civilo krīžu pārvaldība”, prezentēja savu valsti un VRK. Pēc studiju beigšanas kadets plāno dienēt Aviācijas pārvaldē.

Kadete Natālija Preobraženska nāk no Pļaviņām, dienē robežsardzē kopš 2007. gada. Kāpēc jauniete izvēlējās dienestu? Kopš agras bērnības viņai patika darboties laukā – skriet pa mežu un citas aktivitātes. Izvēloties profesiju, viņu nesaistīja, piemēram, kļūt par bērnudārza audzinātāju, skolotāju vai grāmatvedi. Pēc kvalifikācijas “Valsts robežsardzes inspektors” iegūšanas, N.Preobraženska sešus gadus pildīja inspektores pienākumus Rīgā, lidostā. Jauniete nolēma, ka nepieciešams paaugstināt savu kvalifikāciju, lai neveidotos rutīna ilgstoši atrodoties vienā amatā. Dienests koledžā viņai interesē, pie režīma un citām prasībām pierada viegli un ātri. Tas, ka izglītības iestādē nerīko balles, nesatrauc, jo ir citi pasākumi, kas dažādo ikdienu. Viens no ieguvumiem, ko devušas studijas, vērojams personības izaugsmē – jauniete kļuvusi pašpārliecinātāka. Pēc studiju beigām kadete plāno atgriezties Rīgā, tikai šoreiz citā amatā, kur būs citi pienākumi un, protams, atbildība.

Oļegs, Natālija un Stanislavs pieder pie tiem kadetiem, kuri sekmīgi kārto ieskaites un eksāmenus un apzinīgi pilda viņiem uzticētos pienākumus.

Rakstu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0