Ciblas novada jaunieši dodas uz Dagdu - Ludzas Zeme

Ciblas novada jaunieši dodas uz Dagdu

0
(0)

14. aprīlī Dagdas un Ciblas novada jaunieši pulcējās kopā, lai turpinātu savu dalību LVAF projektā ”Dabas vērtību apzināšana un cieņpilna attieksmes veidošana Latvijas austrumu pierobežas jauniešu lokā”, informē LSK Šķaunes jauniešu nodaļas biedre Jūlija Mošaka.

Ierodoties Dagdas JIC ”Parka rozes,” jaunieši nedaudz atpūtās no ceļa, izbaudot garšīgas brokastis. Pēc garšīga mielasta varēja tuvāk iepazīties, piedaloties dažādās aktivitātēs. Sākumā jaunieši noklausījās aizraujošu leģendu par Dagdas alu, kura, atšķirībā no pārējām Latvijas alām, ir veidojusies no grants un oļiem, un ir uzskatāma par dabas fenomenu. Jaunieši sadalījās divās grupās un katra grupa piedalījās ”Āra spēlēs,” kuras palīdzēja izjust dabas burvīgumu, saturīgi pavadīt laiku un, protams, saprast, cik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids.

Pēc aktivitātēm jaunieši devās izbraucienā uz Stalidzānu pilskalnu. Mežā, kur atradās pilskalns, varēja izbaudīt dabas skaistumu un iesaistīties dabas izziņas nodarbībās, kuras aizraujoši vadīja Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības darba speciāliste Irēna Broliša. Aizverot acis, varēja klausīties putnu līksmo dziedāšanu, lapu čabēšanu un citas dabas skaņas. Vēlāk jauniešiem vajadzēja iejusties ”fotogrāfa” lomā. Visus sadalīja pa pāriem. Viens bija ”fotogrāfs,” otrs – ”fotoaparāts.” ”Fotogrāfs” veda savu pārinieku, kuram bija aizsietas acis, uz vietu, kuru viņš vēlējās ”nofotografēt.” Atverot acis, ”fotoaparāts” fiksēja skatu, kuru redzēja. Pēc tam redzēto vajadzēja uzzīmēt un prezentēt. Visi darbi bija brīnišķīgi, un katrs varēja izpaust savas radošās spējas.

Pēc pastaigas pa Stalidzānu pilskalnu, jaunieši devās uz Andrupenes purva taku. Te varējām pārliecināties par sfagnu lielo ūdens uzsūkšanas spēju, gar laipas malām saskatīt dažādus augus un sīkus purva iemītniekus. Nesteidzīgi un ar lielu interesi, dabas izglītības centra ”Rāzna” vadītājas Regīnas Indriķes pavadībā, iepazinām purva pasauli.

Pēc aizraujošas pastaigas varēja pētīt Rāznas NP. Nākamais pieturas punkts bija Piloru ozolu audze. Ozolu birzs ir viena no retajām tīrajām ozolu audzēm Latvijā.

Iepazīstoties ar reto ekosistēmu, kā pēdējo jaunieši apskatīja Ežezeru. Pateicoties Regīnas Indriķes stāstam, jaunieši uzzināja, ka ezerā ir aptuveni 36 pastāvīgas salas, bet to skaits var sasniegt līdz 70 salveidīgiem veidojumiem. Ežezers kalpo par mājvietu dažām zivīm, kukaiņiem un ūdensputniem.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0