Atvadās no izredzēm kvalificēties EČ finālturnīram - Ludzas Zeme

Atvadās no izredzēm kvalificēties EČ finālturnīram

0
(0)

Latvijas vīriešu handbola izlase 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē svētdien viesos ar 24:25 (14:13) zaudēja Nīderlandes valstsvienībai, tādējādi atvadoties no izredzēm kvalificēties finālturnīram.

Latvijas izlases labā sešus vārtus šajā mačā iemeta Aivis Jurdžs un Dainis Krištopāns.

Lai arī mača sākumā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem, Latvijai sākuma minūtēs izdevās iegūt iniciatīvu un izvirzīties vadībā ar 7:2. Turpinājumā Nīderlande gan izlīdzināja cīņas gaitu un pirmā puslaika noslēdzošās 15 minūtes aizritēja punkts punktā. Lai arī laukumā kopumā spēkojās divas līdzvērtīgas komandas, Latvijai izdevās nosargāt pārvaru un pirmo puslaiku noslēgt ar minimālu vadību – 14:13.

Lai arī otrā puslaika sākumā Latvijas izlasei vēl izdevās turēties minimālā vadībā, iniciatīva pamazām bija pārgājusi mājinieku pusē, kuri turklāt 53.minūtē panāca jau 24:21. Lai arī Latvijas valstsvienība pūlējās atspēlēties, vairākās epizodēs teicams vārtos bija nīderlandiešu vārtsargs, turklāt arī laukuma saimnieku aizsardzība vajadzīgos brīžos nospēlēja ļoti labi.

Pēdējā minūtē Jurdžs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (24:25), bet Nīderlande sekojošajā uzbrukumā trāpīja pa vārtu stabu. Tas Latvijai ļāva cerēt vismaz uz neizšķirtu, taču Toma Lielā metienu līdz ar beigām atvairīja pretinieku vārtsargs, kas lika ciest zaudējumu.