Aizliegs turēt laukā vistas, PVD kontrolēs arī mazās saimniecības - Ludzas Zeme

Aizliegs turēt laukā vistas, PVD kontrolēs arī mazās saimniecības

0
(0)

Lai pasargātu putnkopības nozari no iespējamās putnu gripas izplatības, šogad laikā no 1.marta līdz 1.jūnijam plānots noteikt aizliegumu turēt laukā vistas, pīles, zosis un citus mājputnus.

Līdz ar to visām saimniecībām, arī tādām, kur ir tikai pāris mājputni, jārēķinās ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ārpuskārtas pārbaudēm.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, šogad putnu turētājiem būs jāpastiprina biodrošība mājputnu novietnēs neatkarīgi no tā, cik liels ir mājputnu ganāmpulks.

Patlaban Zemkopības ministrija jau strādā pie grozījumiem noteikumos par biodrošības pasākumiem dzīvnieku turēšanas vietās, kuros paredzēts noteikt gan obligāti ievērojamos biodrošības pasākumus, gan aizliegumu mājputnus turēt ārpus telpām gājputnu migrācijas laikā, kas varētu būt no 1.marta līdz 1.jūnijam.

Kā norādīja Meistere, biodrošības pārbaudes saimniecībās, gan tādās, kas tur tikai cūkas, gan tādās, kas tur dažādus dzīvniekus un putnus, notiek nepārtraukti, līdz ar to tajās biodrošības prasības nav nekas jauns un nezināms. Tāpat lielie putnkopības uzņēmumi jau tagad ievēro biodrošības prasības un mājputnus netur ārpus telpām, taču plānveida pārbaudēs tiks pārbaudīta arī biodrošības prasību izpilde.

“Savukārt pārējām saimniecībām, arī tādām, kas tur, piemēram, tikai dažus mājputnus, ir jārēķinās ar iespējamu PVD pārbaudi. Pārbaudāmās saimniecības tiks noteiktas izlases veidā,” sacīja PVD pārstāve.

Kā ziņots, lai iespējami mazinātu bīstamās putnu gripas ievazāšanas risku Latvijā, Zemkopības ministrija aicina līdzdarboties savvaļas putnu vērotājus, medniekus un visu sabiedrību, sniedzot informāciju PVD par neraksturīgām parādībām savvaļas putnu populācijā.

Ar putnu gripu slimo mājputni – vistas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni un strausi, retāk citas putnu sugas. Savukārt vīrusa izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

Publicēts 08 FEBRUĀRIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0