Trauksme Ogrē, Bauskā, Ludzā: "Tā ir taisnība, nāves spēlīte atnākusi arī līdz mums..." - Ludzas Zeme

Trauksme Ogrē, Bauskā, Ludzā: “Tā ir taisnība, nāves spēlīte atnākusi arī līdz mums…”

0
(0)

Pedagogi, policisti, vecāki un arī paši pusaudži vairākās Latvijas pilsētās ceļ trauksmi: jaunieši tur iesaistās bīstamajā interneta spēlē „Zilais valis”, kuras rezultāts noved pie pašnāvības. Letālu gadījumu, paldies Dievam, nav, bet jau konstatēti pirmie gadījumi, kad bērni izpilda bīstamās spēles uzdevumus, informē portāls kasjauns.lv.

Jau vēstīts, ka arī Latvijā pusaudžu vidū popularitāti izpelnījusies pašnāvības spēle „Zilais valis”.  Spēles nosaukumā izmantots zilā vaļa tēls – tas ir jūras dzīvnieks, kas nereti izdara pašnāvību, izmetoties sauszemē. Bērns tiek ievilkts spēlē ar neitrāliem uzdevumiem. Tad sākas jau grūtāki uzdevumi, piemēram, zilais valis jāuzskrāpē uz rokas ar kādu asu priekšmetu. Ja bērns atsakās, tad saņem draudus, ka tiks nogalināti viņa ģimenes locekļi, iespējams, pat iesūtot par viņiem ievāktus personiskus datus. Tā, soli pa solim, mazgadīgais tiek novests līdz pašnāvības mēģinājumam.

„Tā ir taisnība: spēle atnākusi līdz Ludzai!”

Laikraksta „Ludzas Zeme” redakcijā vērsusies ludzāniete Larisa. „Viņa pastāstīja, ka paziņa nejauši pamanījusi kāda jaunieša saraksti, kurā bērns raksta par izpildīto uzdevumu. Larisas paziņa bijusi tik ļoti satraukta, ka nespēja pati vērsties redakcijā vai kur citur. Paziņa par redzēto baidās paziņot bērna vecākiem, jo domā, ka viņai nenoticēs, un ka viņu sāks uzskatīt par jukušu. Tāpēc Larisa, kā tikko izdzirdēja šo stāstu, steidzās uz redakciju, lai brīdinātu vecākus par iespējamo bīstamību.

Larisa pavisam nopietni tic, ka spēle sasniegusi arī Ludzu. Iespējams, bērns, iesaistoties spēlē, nezina, ar ko tas var beigties, bet viņam tā šķiet aizraujoša, tāpēc turpina spēlēt,” raksta “Ludzas Zeme”.

Līdz Ludzas policijas iecirkņa kārtībsargiem šī informācija vēl nebija nonākusi. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa priekšnieks Oskars Točelovskis komentē: “Ja kādam vecākam rodas aizdomas, ka viņu bērns iesaistīts šādā pašnāvnieciskā spēlē, lūgums nekavējoties vērsties Ludzas policijas iecirknī personīgi vai sazināties ar Valsts policiju pa tālruni 110.”

Ludzas laikraksta raksta, ka bīstamība tiešām pastāv, jo avīzes žurnāliste personīgi aprunājusies ar kādas paziņas meitu, kura apstiprināja, ka dzirdējusi, ka Ludzas jaunieši aizraujas ar šo spēli.

Kāds „Ludzas Zemes” lasītājs komentāros raksta: „Tā ir taisnība – spēle tikusi līdz Ludzai. Skolā par to dzird nepārtraukti. Daudzi to mēģina spēlēt, bet spēlē ietikt grūti”.


 
Ogrē fiksēti pirmie „Zilā vaļa” spēlēšanas gadījumi

„Fiksēti jau divi gadījumi, kad Ogres novada skolu audzēkņi iesaistījušies bīstamajā pašnāvības spēlē „Zilais valis”.

Notikusi Ogres novada izglītības iestāžu direktoru sanāksme, kurā par bērnu drošības apdraudējumiem informēja Valsts policijas Ogres iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne. Viņa aicina vecākus aktīvāk iesaistīties savu bērnu dzīvē un kontrolēt, ko viņi dara sociālajos tīklos, ar ko sarakstās un tamlīdzīgi,” raksta ogresfakti.lv.

Bauskā zēni runā par „Zilo vali”

Savukārt laikraksts „Bauskas Dzīve” raksta: „Virtuālajā vidē, izmantojot aplikācijas skārienjutīgajos mobilajos telefonos, izplatījušās vairākas pusaudžu vardarbību rosinošas spēles. Iespējams, ar tām iepazinušies arī mūsu novadu skolu audzēkņi.

Kāda pedagoģe dzirdējusi vecāko klašu zēnus kaut ko spriežam par zilo vali. Viņas pirmā doma bijusi, ka puiši runā par grupas „Double Faced Eels” savulaik populāro melodiju „Zilais valis”. Mēģinot iesaistīties sarunā, skolotāja atklājusi, ka pusaudži diskutē par kādu mobilajos telefonos izplatītu spēli. To viņi pazīst ar nosaukumu „Zilais valis”.

Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare „Bauskas Dzīvei” pastāstīja, ka par pēdējā laikā izplatītajām bīstamajām spēlēm dzirdējusi no plašsaziņas līdzekļiem. Par iespējamo šo spēļu izplatību novada skolās viņai informācijas nav. Marta sākumā par to spriedīs kārtējā skolu direktoru sanāksmē. Skolām tiks izsūtītas elektroniskās vēstules ar aicinājumiem pievērst šai problēmai uzmanību”.

Publicēts 24 FEBRUĀRIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0