Spļāviens zilupiešiem sejā! - Ludzas Zeme

Spļāviens zilupiešiem sejā!

0
(0)

Laima Linuža – 08.05 kādā TV kanālā kādā raidījumā, kuru neminēšu, lai nekompromitētu redaktorus un žurnālistus, tika parādīts sižets, no kura izrietēja, ka Zilupes mērs ir mafiozi, bet tie, kas par viņu balso vēlēšanās, ir pilnīgi muļķi.

Tagad visu pēc kārtas. Kā ļoti liels jaunums un apliecinājums tam, ka Zilupes mērs Agafonovs ir ļoti liels nelietis, tika izvilkta viņa amatpersonas dekla­rācija, kurā jau entos gadus tiek rakstīts viens un tas pats. Es pati vēl pirms dažiem gadiem rakstīju par Agafonova naudas uzkrājumiem, kuri tiešām neliecina, ka viņš ir nabags.

Tomēr Agafonovs, kā zi­nāms, un viņa sieva bija uzņē­mēji, sievai joprojām pieder bizness. Tas nevienam nav noslēpums. Man liktos daudz aizdomīgāk, ja Zilupes mēra deklarācijā būtu rakstīts gluži kā Rēzeknes mēra deklarācijā, ka viņam nekas nepieder un, ka viņš ir pliks un nabags un tautai jāsametas, lai cilvēkam pietiktu naudiņas maizītei. Man jau liekas, ka drīzāk būtu jāparok zem Rēzeknes mēra Bartaševiča ubaga deklarācijas, kura par tādu kļuva kopš laikiem, kad savu biznesu viņš nodeva sa­viem radiem. Jo faktiski Barta­ševičs ir viens no bagātākajiem Latgales iedzīvotājiem. Agafo­no­va kungam tika pārmests arī tas, ka viņš brauc ar kādu merse­desu, kurš viņam nepie­derot. Bet vai zināt, ka Rēzeknes mērs brauc ar leksusu, kurš viņam arī nepieder? Agafonova kungs uzbūvējis māju pie Nirzas ezera. Bet vai ir redzēta Barta­ševiču dzimtas lielā ligzdiņa, kuras tirgus vērtība noteikti ir daudz augstāka?

Tas, ka sižets bija pasniegts kā milzu jaunums, protams, godu valsts televīzijai nedara, bet liek brīnīties un minēt, kuram pēkšņi ienācis prātā norakt Zilupes mēru, kurš savulaik kopā, var teikt, ar visu savu Zilupes komandu ir izstājies no partijas Saskaņa, kas nozīmē, ka mērs izdarījis soli par labu Latvijai. Situācijā, kad Zilupē dzīvo pārsvarā krieviski runājošie un kad tur mutuļo proputiniskās noskaņas, bet pie robežas situācija ir saspīlētāka nekā citviet Latvijā, Agafonova izstāšanās no Saskaņas ir kaut kas tāds, par ko Latvijas valdībai vajadzētu viņam piešķirt trīsszvaigžņu ordeni, bet re – nupat viņu apsmej. Netālredzīgs gājiens. Par šo politisko niansi, protams, sižetā nav ne vārda, tikai uzbrauciens, ka Agafonovs nerunā latviski. Bet, piedodiet, ar ko viņam Zilupē runāt lat­viski? Ar vēlētājiem, kuru dzimtā valoda ir krievu? Skan visai jocīgi. Ne vārda sižetā ne­bija arī par to, ka Zilupē pabalsti par bērnu dzimšanu ir vislielākie mūsu novados. Nebija arī in­formācijas, ka starp mūsu novadiem vislabākais apkures tarifs un reālais maksājums ir tieši Zilupē, kas arī ir viens no faktoriem, kas zilupiešos nepro­vocē pretvalstiskas noskaņas. Tad nu tomēr varbūt vēlētāji nav tik dumji, ka balso par Aga­fonovu?

Kā uzbrauciens Saeimas spī­kerei un eksprezidentam Andrim Bērziņam sižetā izskanēja pazi­ņojums, ka Saeimas priekšsē­dētāja I. Mūrniece un Valsts prezidents A. Bērziņš ir braukuši ciemos pie Agafonova, no kā izriet secinājums, ka visi tiekas ar mafiozi. Te nu var tiešām ap­galvot, ka pie Agafonova nav braucis Bērziņš un nav braukusi Mūrniece. Viņi ir braukuši uz Zilupi pie zilupiešiem un pie Zilupes mēra ar mērķi uzsvērt, ka Zilupe tomēr ir Latvijas sa­stāvdaļa, nevis Krievijas guber­ņas piedēklis. Taču, cik var iz­prast pēc sižeta, nu nevajadzēja uz šejieni braukt. Priekš kam braukt uz Zilupi? Mans seci­nā­jums, ka ar šo sižetu atkal valsts TV iespļāva Latgalei tieši sejā. Latgalei, ne Agafonovam.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0