Skolēni no Rēzeknes novada dodas iepazīt Ludzu - Ludzas Zeme

Skolēni no Rēzeknes novada dodas iepazīt Ludzu

0
(0)

Jaukā maija dienā Audriņu pamatskolas 5.- 9. klašu skolēni devās iepazīt Ludzu. Skolēni apmeklēja Ludzas amatnieku centru, kurā iepazina tautas amatniecības tradīcijas un senos amatnieku darbarīkus, informē Audriņu pamatskolas skolotājas.

Varēja vērot, kā pakulas pārtop par pavedienu, kā diegu var sašķeterēt ar ratiņu un kā stellēs pavediens tiek ieausts audeklā. Bērni ar lielu interesi vēroja, kā prasmīgā keramiķa Ērika Kudļa rokās māla pika pārtapa par vāzi un paši varēja izveidot sev suvenīru. Skolēni tika pacienāti ar dzintarainu medu uz melnas rudzu maizes rikas un zāļu tēju.

Tālāk ceļš aizveda uz Ludzas Novadpētniecības muzeju, kur bērni nokļuva viduslaikos. Šo periodu skolēniem palīdzēja izzināt muzeja gides aizraujošais stāstījums, kuru papildināja muzeja eksponāti. Bērni iepazina tā laika dzīves veidu un nodarbošanos. To visu paspilgtināja skolēnu līdzdarbošanās, pārģērbjoties viņi varēja iejusties audējas, bagātas galma dāmas, bruņinieku, bīskapa, kalēja un citos tēlos.

Skolēni ar interesi apskatīja arī citas muzeja ekspozīcijas – ielūkojās daudzveidīgajā Latvijas savvaļas dzīvnieku un putnu valstībā, apskatīja tikko atklāto Ludzas ārsta Georges Tolordavas mākslas darbu pirmo personālizstādi.

Kad vēstures līkloči bija izieti, skolēniem bija iespēja vizināties ar plostu pa Ludzas ezeru un Ludzu aplūkot no ezera puses.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0