Rēzeknes mērs: tuvākajā laikā grants ceļi asfaltēti netiks - Ludzas Zeme

Rēzeknes mērs: tuvākajā laikā grants ceļi asfaltēti netiks

0
(0)

No 46.lv – Atbildot uz rēzeknietes Tatjanas jautājumu, savā tradicionālajā rubrikā pašvaldības avīzē, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartašēvičs atzinās, ka tuvākajā laikā nav gaidāma Rēzeknes ceļu kvalitātes uzlabošana. Iemesls – līdzekļu trūkums.

Bartašēvičs konstatē, ka ka pie grunts ceļu seguma asfaltēšanas var ķerties tikai pēc ielu ar cieto segumu sakārtošanas. Līdzekļi ceļu fondā, kuri iedalīti ceļu uzturēšanai ir ļoti niecīgi. Šogad tie ir 691. tūkstotis eiro, kas, protams, ir vairāk kā pagājušogad bet tas ir viennozīmīgi par maz lai radikāli uzlabotu ielu stāvokli. “Lai uzliktu 1kv. m asfalta uz grants, nepieciešaks kā minimums 20 eiro, lai divreiz apstrādātu ar rupjās grants emulsiju – 11 eiro. Bet otrās metodes pielietošanu kavē lielais lūku skaits mūsu ielās. Tagad katrs var parēķināt, kādi līdzekļi nepieciešami 32km grunts ceļu rekonstrukcijai mūsu pilsētā. Protams, as putekļiem cīnās laistot ceļus ar ūdeni – runā, ka ir speciāla ķīmija pret putekļiem, bet skaidrs, ka tas ir tikai daļējs risinājums. Dažreiz šie alternatīvie risijājumi ir mazāk ekoloģiski, nekā paši putekļi. Iespējams, Tatjana būs neapmierināta ar manu atbildi, bet es negribu mānīt pilsēas iedzīvotājus un apsolīt neizpildāmo. Teikšu tikai to, ka tālākā perspektīvā Rēzeknē iegūs asfalta segumu uz visām ielām. Ticami, ka parādīsies jaunas tehnoloģijas, kuras piedāvās jaunus, lētākus risinājumus bezputekļu cietā seguma iegūšanai uz ceļiem. Tad process kļūs ātrāks. Mēs noteikti ieklausīsimies Tatjanas viedoklī un apspriedīsim tranzīta transporta kustības ierobežojumus pa grunts seguma ielām pilsētā. Padomāsim, kā varētu nodrošināt grunts apliešanu karstajā laikā” – noslēdz Bartašēvičs. 
 Atgādinām, ka tēriņu daļa Rēzeknes pilsētas domes budžetā ir 31,5 miljoni eiro, no kuriem 117 tūkstoši tiks iztērēti lai savestu kārtībā grunts ceļus ar greiderēšanas un uzbēršanu. 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0