Pašvaldības varēs no saviem līdzekļiem apmaksāt jaunsargiem vakcināciju pret ērču encefalītu - Ludzas Zeme

Pašvaldības varēs no saviem līdzekļiem apmaksāt jaunsargiem vakcināciju pret ērču encefalītu

0
(0)

No Diena.lv – Valdība otrdien 17.05 nolēma, ka pašvaldības varēs no saviem līdzekļiem apmaksāt jaunsargiem vakcināciju pret ērču encefalītu un vēlāk no valsts saņemt izdevumu atlīdzinājumu. 

Šobrīd noteikumi paredz, ka samaksu par veselības aprūpes pakalpojumiem veic jaunsargs vai viņa likumiskais pārstāvis no saviem līdzekļiem un Jaunsardzes un informācijas centrs vēlāk atlīdzina viņam veselības aprūpes izdevumus.

Pašvaldības un jaunsargu instruktori vairākkārtīgi informējuši Jaunsardzes un informācijas centru, ka daļai jaunsargu, kuru ģimenēm ir noteikts trūcīgās personas vai maznodrošinātās personas statuss, nav finanšu līdzekļu, lai veiktu tūlītēju samaksu par vakcināciju pret ērču encefalītu.

Pašvaldības piedāvā iespēju organizēt un apmaksāt jaunsargu vakcināciju un nosūtīt jaunsargu sarakstu un ārstniecības iestādes apliecinošus dokumentus Jaunsardzes un informācijas centram izdevumu atlīdzināšanai.

Pašvaldību atbalsts nodrošinātu iespēju visiem jaunsargiem saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, tostarp savlaicīgi veikt vakcināciju pret ērču encefalītu.

Lai nodrošinātu iepriekš norādītā risinājuma ieviešanu, grozījumi noteikumos paredz, ka arī pašvaldības var apmaksāt jaunsargiem veselības aprūpes pakalpojumu un saņemt šo izdevumu atlīdzinājumu.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0