Pašvaldības bažījas par pedagogu algu reformas negatīvajām sekām - Ludzas Zeme

Pašvaldības bažījas par pedagogu algu reformas negatīvajām sekām

0
(0)

No LETA: Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 27.kongresā piektdien, 20.05 aicināja valdību pedagogu atalgojuma reformu neīstenot uz pašvaldību budžeta rēķina.

Kongresā tika skatīta rezolūcija, kurā pašvaldības aicina valdību, nodrošinot attiecīgu papildu finansējumu, uzņemties atbildību par mācību procesa 2016./2017.mācību gadam nodrošinājumu visos gadījumos, kad piedāvātajā reformā aprēķinātais slodžu skaits nebūs pietiekams. Tāpat kongress aicinās valdību ar attiecīgu papildu finansējumu nodrošināt, ka netiek samazināti mācību procesa atbalsta pasākumi.

Kongress mudina valdību budžeta plānā trim gadiem, ko pieņems kopā ar 2017.gada valsts budžetu, iestrādāt grafiku reālam vispārējās izglītības pedagogu algu pielikumam.

Pašvaldības aicina valdību nekavējoties, konsultējoties ar pašvaldībām, sākt darbu pie izglītības satura reformas, kas kļūtu par pamatu ekonomikas strukturālām pārmaiņām un integrētu mācību priekšmetu programmās vidusskolām zināšanas par pilsoņu līdzdalības formām publiskajā pārvaldē, mācot iemaņas, kā iesaistīties politikā un kā atšķirt Eiropas Savienības, valsts un pašvaldību kompetencē esošus jautājumus, kā efektīvi organizējama publiskā pārvalde un publiskā sektora ekonomika.

Tāpat LPS kongress rezolūcijā aicina valdību nekavējoties sākt darbu jauno pedagogu sagatavošanas programmu reorganizēšanai pedagoģiskajās augstskolās un reģionālu pedagogu tālākizglītības metodiskā atbalsta centru izveidošanai.

Sagatavotajā rezolūcijas projektā teikts, ka katru gadu pieaug vidējais atalgojumus tautsaimniecībā, bet pedagogu atalgojums proporcionāli neaug līdzi un papildu nodokļu pieaugums no darba ražīguma pieauguma netiek izmantots izglītībai – piedāvātais finansējuma palielinājums deviņu miljonu eiro apmērā nav pietiekams pat piecgadīgo un sešgadīgo apmācības izmaksu palielinājumam.

Nespējot finansēt piedāvātās izmaiņas, Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā iegūt papildu līdzekļus uz pašvaldību rēķina, pārkāpjot subsidaritātes un tiesiskās paļāvības principus un atsakoties finansēt līdz šim valdības atbildībā esošos pasākumus, teikts LPS rezolūcijas projektā. 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0