Par sadarbības teritorijām deputātiem ir dažādi viedokļi - Ludzas Zeme

Par sadarbības teritorijām deputātiem ir dažādi viedokļi

0
(0)

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputātiem ir atšķirīgi viedokļi par Latvijas pašvaldības institūciju sadarbības teritoriju modeli, tomēr vairāki parlamentārieši šodienas diskusijā uzsvēra “lielu un efektīvo” pašvaldību nepieciešamību.


Iepriekš laikrakstā Ludzas Zeme 30. decembra numurā ziņots – 22. decembrī uz darba sanāksmi Ludzā bija pulcējušies Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu amatpersonas kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis un VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš. Sanāksmes laikā tika spriests par sadarbības iespējām un par to kā šobrīd mūsu novadi sadarbojas savā starpā.

Tagad iespējamo modeli par sadarbības teritorijām apspriež jau Saeimā.

Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) komisijas sēdē uzsvēra, ka vairs nav laika, lai skaidri vārdos nenosauktu problēmu. Viņa uzsvēra, ka problēma ir nevienlīdzīgās pašvaldības, līdz ar to ir jautājums par pašvaldību lielumu un skaitu. Sadarbība pilnībā neatrisinās ekonomiskās problēmas, piebilda deputāte.

Parlamentārietis Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) pauda viedokli, ka pašvaldībām nevarēs uzspiest kādu reformu, kamēr Saeimai un valdībai nav sabiedrības uzticības mandāta, bet pašvaldībām tas ir. Viņš piebilda, ka nevērtēs, vai tas ir labi vai slikti, bet vienkārši izsaka šādu secinājumu. Cilinskis arī atzina, ka grūti teikt, vai sadarbības teritoriju veidošana būtu solis uz priekšu problēmu risinājumā.

Politiķis Ivars Zariņš (S) uzskata, ka būtu jādefinē pašvaldību funkciju klāstu, ko tās varētu pildīt, lai būtu dzīvotspējīgas vienības.

Komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma (V) pēc komisijas sēdes aģentūrai LETA sacīja, ka, viņasprāt, nepieciešamas lielas un efektīvas pašvaldības, kā tas bija piedāvāts Nacionālās attīstības plānā. Tomēr diskusija par šo jautājumu ir ļoti asa, piebilda politiķe.

Straujama arī pauda atbalstu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumam par sadarbības teritorijām, jo tas varētu būt pirmais solis, veicot pārmaiņas.

Kā ziņots, VARAM apkopo pašvaldību viedokļus par sadarbības teritoriju modeli un priekšlikumus modelim plāno sagatavot pavasarī.

2015.gada nogalē valdības koalīcijas partijas vienojās par valsts teritoriālā iedalījuma pilnveidošanu, nosakot sadarbības teritoriju izveidošanu un paužot atbalstu 29 sadarbības teritoriju izveidei. Ministrijas pārstāve uzsvēra, ka Valdības rīcības plānā VARAM ir noteikts uzdevums – izveidot valsts pārvaldes (pašvaldību) institūciju sadarbības teritorijas.

Publicēts 09 FEBRUĀRIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0