Novadu iedzīvotājiem jābūt vienotiem - Ludzas Zeme

Novadu iedzīvotājiem jābūt vienotiem

Novadu iedzīvotājiem jābūt vienotiem
4.5
(8)

Partijas “Saskaņas” deputātu kandidāti Sniedze Irbe, Nikolajs Murašovs un Tatjana Sošnikova neizceļ atsevišķi kāda novada prioritātes, bet uzsver kopējā jaunizveidojamā Ludzas novada nākotni. Svarīgākais ir strādāt kopā, apvienoties kopīga mērķa un kopīgas nākotnes dēļ.

 

Jāstrādā saliedēti

Juriste Sniedze Irbe sniedz juridiskos pakalpojumus un strādā Ludzas novada pašvaldībā kā juriskonsulte, jautājumos, kas saistīti ar iepirkumiem, plāno ar pilnu atdevi strādāt jaunizveidotā Ludzas novada labā. Šogad plāno iestāties doktora studiju programmā Juridiskā zinātne. Vēlas pilnveidot prasmes juridiskajā jomā un kļūt par augsti kvalificētu juristi.

Arī pēc vēlēšanām būs jāstrādā saliedēti un visiem kopā jāatrod kopsaucējs, ņemot vērā to, ka jāapvienojas 4 novadiem jaunajā Ludzas novadā. Tāpat ir jāturpina īstenot novadu ieceres, mērķus un projektus, lai arī turpmāk jaunizveidotais novads spētu veiksmīgi attīstīties augšup. Strādājot un darot, būs redzami īstenie darba rezultāti šajā pārmaiņu periodā.

 

Sadraudzēties

Nikolajs Murašovs, mācījies Zilupē, strādājis par meistaru Rīgas namu pārvaldniekā, šobrīd dzīvo Ludzas novadā. Nodarbojas ar sportu, savulaik bija cīņas sporta veidu – džudo un sambo – pasniedzējs sporta skolā. Arī šobrīd turpina atbalstīt jaunos sportistus un vēlētos atjaunot cīņas sporta veidus Ludzas novadā.

Viņaprāt, jāapvienojas ne tikai Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadiem, bet arī pašiem novadu iedzīvotājiem, jo šobrīd starp šo novadu iedzīvotājiem izveidojusies plaisa. Jāmaina attieksme vienam pret otru, lai, piemēram, zilupieši neskatītos uz ludzāniešiem kā uz ienaidniekiem un otrādi. N. Murašovs vēlas sadraudzēties ar visu novadu iedzīvotājiem un sniegt palīdzīgu roku tiem, kuriem nepieciešams atbalsts.

Novadu apvienošana noteikti nāks par labu esošajai sistēmai. Ludzas novads visiem kopīgi jāveido kā spēcīgs un neatkarīgs novads, kurā iedzīvotāji varēs dzīvot un justies komfortabli un brīvi. Mums ir ļoti skaista valsts, tāpēc jācenšas nosargāt un nepiesārņot mūsu zaļos mežus un laukus.

 

Jāatbrīvojas no graustiem

Ludzas novada daudzfunkcionālā sociālā pakalpojumu centra vadītāja Tatjana Sošnikova sociālajā jomā darbojas vairākus gadus, bet iepriekš 12 gadus vadīja savu kafijas-tējas veikaliņu Ludzā. Dzīvojot Ciblas novada Lucmuižā, viņa saprot, ka nedaudz tālāk no pilsētas centra jauniešiem un bērniem nav aktivitāšu un iespēju, ar ko varētu nodarboties. Tieši tāpēc būtu jāpievērš lielāka vērība jauniešu brīvā laika aktivitātēm.

Infrastruktūra kopumā šķiet sakārtota, taču būtu jāšķiras no Padomju laika mantojuma – vecajām telpām, darbnīcām un fermām, kas šobrīd netiek apsaimniekotas. Lai arī daži objekti atrodas privātīpašnieku rokās, tāpēc ir ierobežotas iespējas iejaukties, tomēr jāmotivē īpašniekus atbrīvoties no graustiem, kuri bojā kopējo ainavu gan laukos, gan pilsētās.

T. Sošnikova ar optimismu raugās uz jaunizveidoto Ludzas novadu, lai arī būs gaidāmi jauni izaicinājumi un nebūs viegli, bet tā tas ir vienmēr, kad sākas kāds jauns posms dzīvē. Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadiem ir uzkrāta pieredze, kas būs jāapvieno kopējā mērķa labā.

Politisko reklāmu apmaksāja Saskaņa

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 4.5 / 5. 8