Muzejā atklāta ārsta G.Tolordavas personālizstāde “Mana Latgale” - Ludzas Zeme

Muzejā atklāta ārsta G.Tolordavas personālizstāde “Mana Latgale”

0
(0)

17. maijā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta G.Tolordavas personālizstāde “Mana Latgale”. Visi Ludzas pilsētas un novada iedzīvotāji tiek laipni aicināti apmeklēt izstādi un iepazīties ar mākslinieka daiļradi, informē LdNM komunikāciju un sabiedrisko attiecību vadītāja Rita Kučāne.

George Tolordava dzimis 1952.gada 31.maijā Suhumi pilsētā (Abhāzija). 1971.gadā iestājās Rīgas medicīnas institūta Ārstniecības fakultātē.No 1977.gada līdz 1980.gadam G. Tolordava strādāja par ķirurgu–urologu Ludzas rajona centrālajā slimnīcā. No 1980.gada līdz 1983.gadam guva padziļinātas zināšanas 1. Maskavas medicīnas institūta klīniskajā ordinatūrā uroloģijā. Pēc tam atkal atgriezās Ludzā.

No 1984.gada viņš strādāja par urologu savā dzimtenē Suhumi centrālajā dzelzceļa slimnīcā. 1993.gada septembrī (pilsoņu kara laikā, kas norisinājās Gruzijā)  bija spiests doties bēgļu gaitās no Abhāzijas uz Gruziju, kur apmetās uz dzīvi Tbilisi. 2002.gadā par medicīniskās palīdzības sniegšanas organizēšanu pilsoņu kara laikā Gruzijā G.Tolordava tika apbalvots ar Goda ordeni.

2009.gadā George kopā ar savu ģimeni pārcēlās uz Latvijas pilsētu Ludzu. SIA “Ludzas medicīnas centrā” viņš praktizē kā ārsts-urologs. 2016.gadā G. Tolordava izdeva grāmatu “Abhāzijas ārsta bēgļa atmiņas”.

Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši astoņi Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0