Mūsu vīriem finālā uzvarēt neizdodas (video) - Ludzas Zeme

Mūsu vīriem finālā uzvarēt neizdodas (video)

0
(0)

Aizvadītajās brīvdienās Ludzā norisinājās Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņa, kurā tikās Latvijas labākās rokasbumbas komandas: 4 vīriešu un 4 sieviešu komandas, informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ērika Bondarenko pēc Latvijas Handbola federācijas informācijas.

Par Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņas uzvarētājiem 29. janvārī kļuva “Ogre/Miandum” handbolisti, kas Ludzā pārspēja vietējo “Latgolu”. Savukārt sievietēm kausu izcīnīja Stopiņu NHK. Ogrēnieši ieguva 1000 eiro balvu, Stopiņu komanda – 500 eiro balvu.

Par LHF kausa rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Austris Tuminskis (Latgols) vīriešiem un Dinija Purviņa (REIR Dobele) sievietēm. Abi guva pa 18 vārtiem. Savukārt par turnīra vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Andris Molotanovs (Ogre/Miandum) un Ivita Asare (Stopiņu NHK).

Sestdien LHF kausa izcīņas pusfinālos “Ogre/Miandum” un “Latgols” izslēdza potenciālos favorītus un pēdējo divu gadu kausu ieguvējus “Celtnieks Rīga” un “Tenax”.

Formāli pirms finālspēles favorītu statusā bija ludzānieši, kam turklāt bija garantēts iespaidīgs skatītāju atbalsts, taču tas vēl bija jāpierāda laukumā.

Spēli sekmīgāk iesāka Ogres komanda, kas pēc Andra Pozņaka un Arvja Laganovska rezultatīvajiem uzbrukumiem izvirzījās vadībā ar 2:0 un 1-2 vārtu pārsvaru saglabāja līdz puslaika vidum. 19. minūtē gan viesiem uz brīdi vadību nācās atdot, jo Austris Tuminskis pirmoreiz izvirzīja vadībā “Latgolu” (10:9), taču ne uz ilgu laiku – puslaika beigu daļā atkal labāku sniegumu demonstrēja “Ogre/Miandum” un pārtraukumā devās ar plus divi – 15:13.

Otrā puslaika sākumā ogrēnieši ieguva jau triju vārtu pārsvaru, ko pēc nospēlētām desmit minūtēm palielināja līdz četriem (21:17), tomēr tas ātri vien tika izsēts – līdz puslaika vidum “Latgols” atspēlējās un līdzsvaroja rezultātu (22:22). Pārņemt vadību “Ogre/Miandum” mājiniekiem gan neļāva, tādējādi turpinājumā spēle ritēja praktiski punkts punktā – ogrēnieši panāca +1, bet ludzānieši allaž minimālo deficītu atspēlēja. Vien trīs minūtes līdz spēles beigām “Ogre/Miandum” pēc Arta Laganovska un Jāņa Bauzes metieniem panāca +2, kas izrādījās izšķirošais pavērsiens – vienus vārtus gan “Latgols” atguva, taču pēdējās sekundēs izglābties nespēja – 27:26 un “Ogre/Miandum” triumfs Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņā.

LHF kausa izcīņa. Vīrieši. Fināls

Latgols – Ogre/Miandum 26:27 (13:15)

Latgols: Gorbunovs 7, Tuminskis 6/4, Piļpuks 4, Seņkāns 3, Borisenko 2, Pavlovičs 2, Meikšāns 1, Kušners 1.

Ogre/Miandum: Art. Laganovskis 7, Kurmēns 7, Bauze 3, Arv. Laganovskis 3, Pozņaks 3/2, Svārups 2, Molotanovs 1, Strazdiņš.

Savukārt dāmu finālā tikās Stopiņu NHK un “REIR Dobele” komandas, kas sestdien pusfinālos bija pārspējušas attiecīgi Ludzas “Latgolu” un Jēkabpils SS.