Ludzas un Ciblas novados izbūvē platjoslas internetu - Ludzas Zeme

Ludzas un Ciblas novados izbūvē platjoslas internetu

Ludzas un Ciblas novados izbūvē platjoslas internetu
0
(0)

Eiropas Savienība apstiprinājusi stratēģiju Eiropa 2020, kas nosaka, ka iedzīvotājiem 2020. gadā nepieciešams nodrošināt piekļuvi platjoslas internetam, kura ātrums ir vismaz 30 Mbit/s, un vismaz 50 procentus mājsaimniecību apgādāt ar tādu interneta pieslēgumu, kas nodrošina ātrumu virs 100 Mbit/s, vēsta portāls nra.lv.

Latvijā platjoslas projektu īsteno VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), izbūvējot vidējās jūdzes infrastruktūru, kas tālāk ir pieejama ikvienam ieinteresētam elektronisko sakaru komersantam, kurš var tālāk nodrošināt gala lietotājiem tādus pakalpojumus kā, piemēram, internets un kabeļtelevīzija.

Projekta pirmajā kārtā izbūvēti 1813 kilometri optiskā tīkla un 177 pieslēguma punkti. Kopš šā gada aprīļa, kad tika uzsākti platjoslas projekta otrās kārtas būvniecības darbi, būvniecība sākusies 530 kilometros no izprojektētā platjoslas tīkla.

Būvniecības darbi pabeigti arī Ludzas un Ciblas novados, bet citviet darbi turpināsies vēl visa gada garumā. Pirmie piekļuves punkti tiks nodoti ekspluatācijā šā gada rudenī.

Pēc LVRTC rīcībā esošās informācijas, šobrīd ātra un īpaši ātra interneta pakalpojumi pieejami jau vairāk nekā 53 000 iedzīvotājiem vietās, kur operatori pieslēgušies un jau izmanto platjoslas tīklu.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0