Ludzas 2. vidusskolas jaunieši dodas iepazīt kultūru Rīgā - Ludzas Zeme

Ludzas 2. vidusskolas jaunieši dodas iepazīt kultūru Rīgā

0
(0)

Noslēdzies biedrības “Ascendum” rīkotais projekts “Integrācijas tēma teātrī”, kura ietvaros pierobežas mazākumtautību skolu skolēni tika aicināti doties bezmaksas kultūras ekskursijās uz Rīgu un apmeklēt teātra izrādes, kas veltītas sabiedrībā aktuālām tēmām, tai skaitā par sabiedrības saliedētību, informē pašvaldība.

Projekta mērķis bija caur teātra izrādēm rosināt jauniešus aizdomāties par pretrunīgo informācijas telpu, kurā dzīvojam – to, cik viegli mūsdienās manipulēt ar informāciju, un to, ka katram pašam ir jāspēj kritiski domāt un pieņemt lēmumus.

Šī projekta ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem bija iespēja bez maksas apmeklēt divas atzinību guvušas neatkarīgo teātru izrādes: “Taņas dzimšanas diena” (Ģertrūdes ielas teātris), kas runā par to, kā Latvijā sadzīvo dažādas nacionalitātes, un “Būt nacionālistam” (“Dirty Deal Teatro”), kas pievēršas tam, kā jaunieši gūst dzīves pieredzi, nekritiski izvēloties savas autoritātes.

Projektā kopā piedalījās 180 skolēni no Salienas vidusskolas, Rēzeknes 2.,3., un 4. vidusskolas, Daugavpils centra vidusskolas, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas un Ludzas 2. vidusskolas.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0