Latvijai ir nepieciešama saskaņa - Ludzas Zeme

Latvijai ir nepieciešama saskaņa

Latvijai ir nepieciešama saskaņa
3.9
(7)

Latgale ir paraugs, kā mazā teritorijā mierā un saskaņā var gadsimtiem ilgi dzīvot dažādu tautību un konfesiju pārstāvji, labi sadzirdot un saprotot viens otru. Un tieši tā šodien tik ļoti pietrūkst visai pārējai Latvijai. Būs saskaņa – būs arī drošība un labklājība. Iepazīstinām ar deputātu kandidātiem no “Saskaņas” Latgales komandas, saraksta Nr. 7, vēlēšanās 1. oktobrī.

 

6. Raimonds RUBIKS, Rīgas Domes deputāts

Man paveicās ar cilvēkiem, kurus varu saukt par saviem dzīves skolotājiem. Mans tēvs Alfrēds Rubiks vienmēr ir bijis un joprojām paliek godīga darba un uzticības piemērs. Tā ir uzticība saviem principiem un savam vārdam. Sporta treneri iemācījuši spēlēt komandā un cīnīties līdz galam. No kolēģiem ražošanā, kur esmu nostrādājis vairāk nekā 20 gadus (tajā skaitā Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīcā), mācījies organizētību un profesionālismu. Daudzus gadus esmu kalpojis saviem vēlētājiem Saeimā un Rīgas Domē. Vienmēr esmu cīnījies un cīnīšos pret tiem, kas it kā būtu pieteikuši karu pašu tautai: sēj naidu starp nācijām, iedzen Latvijas iedzīvotājus nabadzībā un soda par “nepareizām” domām. Pašlaik ir jācīnās pilnā sparā, lai novērstu gaidāmo katastrofu. Mēs nepieļausim, lai Latvijas iedzīvotāji ciestu apkures un pārtikas nesamērīgi augsto cenu dēļ. Cieņpilna dzīve, lielas algas un pensijas, sociālās garantijas ikvienam – tādi ir mūsu mērķi 14. Saeimas vēlēšanās!

 

9. Aleksandrs JAKIMOVS, zvērināts advokāts

Esmu izaudzis un dzīvoju Latgalē. Strādāju par tautas tiesnesi un zvērinātu advokātu. Vadu Rēzeknes dzejas vēstnesi vietēja avīzē. Esmu arī antoloģiju “Latgales krievu poēzija” un “Latvijas krievu poēzija” (20. gs. beigās un 21. gs. sākumā) sastādītājs un redaktors.

Uzskatīju un uzskatu, ka: valsts prezidentu ir jāievēl tautai, nevis parlamentam; velētājiem jābūt tiesībām atsaukt deputātus; valstij ir jāregulē pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu cenas; pensiju indeksācija jāveic divreiz gadā; veselības aprūpes pakalpojumiem jābūt pieejamiem katram; apkures tarifu pieaugums ir jākompensē; izglītības iestādēs apmācības valoda jānodrošina, ņemot vērā skolēnu un viņu vecāku vēlmes; dzīvesveida pamatā jābūt kristīgajām vērtībām.

Uzskatīju un uzskatu, ka nedrīkst: visos jautājumos paļauties uz Briseli un ES; ļaut kādam citam lemt mūsu likteni; apdalīt un apspiest vecos un nespējīgos; dalīt cilvēkus pēc valodas un tautības.

 

10. Andrejs BONDAREVS, Līvānu 1. vidusskolas pedagogs

Latgalē dažādi cilvēki vienmēr dzīvojuši mierā. Tieši viņu interešu aizstāvēšana Saeimā ir mans nodoms. Valdošās partijas vairāk nekā 30 gadus atrodas pie valsts “stūres”, un rezultātā Latvija ir uz sociālās katastrofas robežas. Tieši tāpēc “Saskaņa” uzstāj, ka jāievieš ārkārtas stāvoklis sociālajā jomā. Jāizveido krīzes fonds iedzīvotāju atbalstam, jāsamazina nodoklis un jāiesaldē pārtikas un apkures cenas, sabiedriskajam transportam visā Latvijā jābūt par brīvu, skolās un bērnudārzos jābūt brīvpusdienām. Tad mēs varēsim nodrošināt jauniešiem reģionos un lielpilsētās nepieciešamo minimumu – kvalitatīvu izglītību un aktīvu brīvlaiku. Īpaša uzmanība jāvelta mazo un vidējo uzņēmumu problēmām, jo uzņēmējdarbības attīstība ir katra reģiona sociālo problēmu atrisināšanas pamatā.

 

12. Modris KARPOVS, Ludzas novada domes deputāts

Esmu kārsavietis kopš dzimšanas. Strādāju Ludzas novada domē pildot deputāta pienākumus. Šajos gados redzu, cik daudz aktuālu jautājumu ir pašvaldību iedzīvotājiem, kuri jārisina. Saeimā ir nepieciešama pārdomāta, konstruktīva, tālredzīga valdības darbība, kas nāks par labu dzīvei pašvaldībās. Nākamai valdībai veicamo darbu loks ir milzīgs, minēšu tikai dažus: jānosaka apkures tarifa griesti iedzīvotājiem un jāsedz siltumenerģijas maksas starpība.

Indeksējot pensijas, jāpiemēro inflācijas koeficients pārtikas, medikamentu, komunālo pakalpojumu sadārdzinājuma kompensēšanai. Jānovirza lielāki resursi ēku siltināšanai un renovācijai, atjaunojamos energoresursus izmantojošo iekārtu uzstādīšanai. Valstij jāsniedz atbalsts uzņēmējiem, kuri ir spiesti meklēt jaunus tirgus. Nepieciešams dubultot vietu skaitu medicīnas nozares speciālistu apmācības programmās, izstrādāt un īstenot pasākumus, lai veicinātu jauno speciālistu palikšanu Latvijā.

*Politisko reklāmu apmaksā “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 3.9 / 5. 7