Kriminālā hronika - Ludzas Zeme

Kriminālā hronika

0
(0)

Pērnās nedēļas kriminālie notikumi Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas teritorijās.

Notriec Sievieti

Svētdien, 22.maijā, Ludzas novada Ņukšu pagastā notika ceļu satiksmes negadījums. 1937. gadā dzimis vīrietis, vadot “Dacia Sandero”, veicot apdzīšanas manevru, aizķēra tajā pašā virzienā ar velosipēdu braucošu 1980.g. dzimušu sievieti, kura sakarā ar traumām nogādāta slimnīcā, Rēzeknē. Vīrietis vadot automašīnu, neatradās alkohola reibumā. Pēc Ludzas policijas domām, visdrīzākais neievēroja intervālu, veicot apdzīšanas manevru. Par notikušo uzzsākta krimināllieta.

Jauni rekordi dzeršanā

Kārtējo reizi Ludzā saskaramies ar cilvēkiem, kuri atrodas sabiedriskā vietā milzīgā alkohola reibumā. Turklāt, ne pirmo reizi. Tā nu 18. maijā, Ludzā, atkārtoti gada laikā aizturēts 1974. gadā dzimis vīrietis, kurš atradās sabiedriskā vietā, šoreiz būdams 5,74 promiļu lielā reibumā. Viņš nogādāts atskurbtuvē, ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Iepriekš esam brīnījušies par lielo ļaužu skaitu, kuri pārsniedz 5 promiļu barjeru, bet tā vien liekas, ka atsevišķi indivīdi uztver to kā sporta spēli, un tiecas paaugstināt kvalifikāciju, lai nokļūtu 6 promiļu svara kategorijā. Vismaz cilvēki, kuri vada transporta līdzekļus, šoreiz nav bijuši tik centīgi: 17. maijā Ludzas novada Isnaudas pagastā kāds 1965. gadā dzimis vīrietis notverts vadot automašīnu VW Passat 3,11 promiļu reibumā, kā arī 22. maijā, šajā pašā Isnaudas pagastā, kāds 1986. gadā dzimis velosipēdists pieķerts braucot 1,06 promiļu lielā reibumā. Abiem – sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Ko lai saka – vismaz tās nav gandrīz sešas promiles.

Nelegālais alkohols turpina būt populārs

Kaut arī pārmērīgs alkohola patēriņš ir kaitīgs un rada daudzas problēmas, dažiem pat ar legāli iegūstamo dziru ir par maz, viņiem nepieciešams riskēt un pirkt kandžu no šaubīgiem avotiem. Tā Kārsavā, 16. maijā, kāds 1952. gadā dzimis vīrietis tika aizturēts ar kandžu, kas iegādāta pie nezināmas personas. 17. maijā par šādu pašu pārkāpumu Ludzā aizturēta 1980. gadā dzimusi sieviete, 18. maijā tāds pats liktenis piemeklējis kādu daudz jaunāku, 1988. gadā dzimušu vīrieti Ciblā. Visos gadījumos sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Zog saimniecībā vajadzīgas lietas

Pavasara sezonai sākoties, arī zaglīgiem prātiem nepieciešami materiāli darbam un saimniecībai. Tā nu 20. maijā Zilupē remontdarbnīcai izsists loga stikls un nozagti darba instrumenti. Materiālie zaudējumi pašlaik tiek noskaidroti, ierosināts kriminālprocess. Tajā pašā dienā, Ludzas novada Rundēnu pagastā no lauka kāds censonis nozadzis elektrisko lopu ganu – arī šajā gadījumā materiālais zaudējums vēl tiek aprēķināts.

Brauc neuzmanīgi

Notikuši arī divi ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušajiem. 16. maijā, Zilupē uz Brīvības ielas kāds 1977. gadā dzimis vīrietis, braucot ar smago automašīnu Scania, uzbraucis stāvošam automobilim Audi TT, kā arī Kārsavā, 22. maijā kāds 1966. gadā dzimis vīrietis, vadot kravas automašīnu DAF ar puspiekabi, aizķēra degvielas uzpildes stacijas jumtu. Abos gadījumos sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0