Kārsavas novadā Uguns tūrisma objekts tiks atklāts septembrī - Ludzas Zeme

Kārsavas novadā Uguns tūrisma objekts tiks atklāts septembrī

0
(0)

Latgale it nemaz nesnauž! Noslēdzoties pašvaldību kopprojektam “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!”, no 28. jūlija līdz 9. septembrim ikviens interesents vienu pēc otra varēs apskatīt piecus dabas stihijām veltītos vides objektus. Starp citu, to izveide raksturota kā dāvana iedzīvotājiem Latvijas simtgadē.

Projekta noslēgums izskanēs piecu mākslas darbu atklāšanas pasākumos Baltinavas, Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novados.

Didža Jaunzema veidoto instalācijas objektu “Gaiss” Balvu pilsētā atklās 5. augustā. Vides objekts ir kā simbolisks koks, kas, reaģējot uz gaisa kustību, rada mūziku.

Pirmie, kas zemes stihijai par godu veidoto vides objektu “Zeme” atklās 28. jūlijā, būs Baltinavas novads. Atklāšana tiek plānota pulksten 15 ar Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa uzstāšanos.

Rugāju novada vides instalācijas “Loba doba” idejas autors Ivars Vecāns ir attēlojis visu četru dabas stihiju simbiozi, un to varēs apskatīt jau no 12. augusta. Pie Rugāju 1. bibliotēkas pulksten 18 ar dāmu vokālā ansambļa dziesmām dabai tiks aizsākts dziesmu un deju festivāls “Dziedu, deju, mana daba tev!”, kas norisināsies atjaunotajā Rugāju brīvdabas estrādē.

Vides objekts ar nosaukumu “Ūdens”, kuru veidojis mākslinieks Didzis Jaunzems, kā levitējošu ūdens lāšu kopumu tiks atklāts Viļakas pilsētā 18. augustā. Viļakas ezera pludmalē no pulksten 18 visi tiek aicināti uz atklāšanas svētkiem – pikniku, kur bērniem un pieaugušajiem notiks meistardarbnīcas par dabas tēmu, degustācijas un tiks raidītas īsfilmas par dabas nozīmi mūsu ikdienā.

Noslēdzošais, uguns stihijai veltītais vides objekts “Uguns” tiks prezentēts 9. septembrī Kārsavas novada dabas parkā “Numernes valnis”. No pulksten 17 sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi varēs piedalīties dabas izziņas darbnīcās, notiks spēles, konkursi un aktivitātes maziem un lieliem. Apmeklētājus gaida vēl nebijis pārsteigums – koncerts meža vidū, atklājot mūzikas un dabas mijiedarbības spēku.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0