Kā balsos Gendele un Maslovskis? - Ludzas Zeme

Kā balsos Gendele un Maslovskis?

Kā balsos Gendele un Maslovskis?
4.4
(14)

Jau devīto reizi 24 gadu laikā Latvijas politiķi cenšas nobalsot par Stambulas konvencijas ratifikāciju, taču tautas konservatīvās daļas spiediens līdz šim to nav ļāvis izdarīt. Vērosim, kas notiks tuvākajā laikā Saeimā, kur, kā zināms, ievēlēti divi Ludzas novada deputāti – Valdis Maslovskis (ZZS) un Alīna Gendele (JV). Viņi ir ne tikai Saeimas deputātu godā, bet arī valdošās koalīcijas sastāvā. Turklāt Alīna Gendele aktīvi darbojusies Ludzas katoļu draudzē, tādējādi demonstrējot kristīgo vērtību nozīmīgumu savā dzīvē.

 

Domāju, ka abi politiķi nejūtas omulīgi, bet gan iedzīti kaktā un ir situācijas ķīlnieki. Gendele atrodas kutelīgas izvēles priekšā – pakļauties partijas disciplīnai vai sirdsapziņai un kristīgajai pārliecībai. Savukārt Maslovskim balsojums būs neērts cita iemesla dēļ – līdz šim ZZS ar lielu pārliecību pauda, ka Stambulas konvencija graus ģimeniskās vērtības. Laikam ejot, nostāja ir mainījusies uz diametrāli pretējo. Un nu pār Maslovska galvu veļas ludzāniešu lamas par ZZS pozīciju. Maslovskis gan sociālajos tīklos mierina, ka nekas tur traks tai konvencijā neesot.

Toties bijusī Tautas frontes aktīviste un Augstākās Padomes deputāte, bijusī Ciblas skolas direktore Marija Kārkla sociālajos tīklos neslēpj, ka gaida no Gendeles un Maslovska konservatīvu balsojumu. Arī Jānis Mikažāns, kurš arī bija aktīvs Atmodas dalībnieks un ilgus gadus strādājis skolā, palaidis sociālajos tīklos kritisku video, kur aicina Maslovski un Gendeli nenodod savu vēlētāju intereses un uzticību. Situācija un emocijas saasinās. Un ir pilnīgi skaidrs, ka iedzīvotāji sekos tam, kā abi politiķi nobalsos.

Kā paziņojis nesenais premjers K. Kariņš, tad, izrādās, iepriekšējā valdība kritusi tāpēc, ka nav izdevies pieņemt šo konvenciju. Nezinātājiem – Stambulas konvencija paredz ieviest mācību iestādēs izglītošanu par sociālajiem dzimumiem un dzimumu daudzveidību, kā arī mazināt sabiedrībā esošos stereotipus par sievietes un vīrieša lomām sabiedrībā, paredzot it kā lielāku sieviešu aizsardzību. Otrs būtisks balsojums, kas šobrīd tiek virzīts Saeimā un par ko notiek liela sabiedrības cepšanās, ir viendzimuma partneru attiecību regulējums vairākos likumos. Konservatīvi domājošā sabiedrības daļa ir pārliecināta, ka izmaiņas likumos posta Latvijas ģimenes pamatus un morāles normas. Ticīgie kristieši sūta viens otram ziņas par to, lai notiktu masveida lūgšanas un netiktu pieļauta konvencijas pieņemšana un likumu izmaiņas. Savukārt interneta vietnē manabalss.lv kopš 2016. gada savākti nepilni 28 107 Latvijas pilsoņu paraksti pret konvencijas ratifikāciju.

Saeimas deputāts A. Šlesers no tribīnes, diskutējot par minētajiem jaunievedumiem, pat paaugstinātā tonī sauc: – Alīna Gendele, ko teiks tavi vēlētāji no Latgales? … Mēs celsim tautu kājās, nespēlējaties ar uguni!

Nesen Latvijā pirmsskolas izglītības vecuma bērniem izdota skandaloza grāmatiņa “Tur lejā”, kur mazajiem tiek aprakstītas nūdistu pludmales, kur visi gozējas pa pliko un kur lasāms, ka ir meitenes ar peni un puiši ar vulvu. Kopumā Latvijā ir izdotas jau vismaz 5 grāmatiņas un metodiskie materiāli bērniem, kur tiek stāstīts par diviem tētiem un divām mammām, kas audzina kopējo bērnu un par transpersonām. Tiek skaidrots, ka meitene var justies kā zēns, bet zēns kā meitene un ka ir vismaz ap 50-70 dažādu genderu veidu. Bet tikmēr uz karuseļiem Rīgā kā balva bērnam tiek iedota mīkstā mantiņa vīrieša dzimumlocekļa formā. Nesen Latvijā ieviests arī uzticības tālrunis, uz kuru tiek aicināti zvanīt visi, kuri izjūt seksuālu tieksmi pret bērniem. Stambulas konvencijai, cik noprotu, ceļš jau faktiski gatavs…

Tagad, kad esam Trešā pasaules kara priekšvakarā, Latvijai patiesi būtu jādomā par būtiskākām lietām. ASV aizsardzības ministrs pateicis, ka agri vai vēlu, bet Krievija iebruks Baltijā, savukārt ASV militārās drošības pētniecības institūts izplatījis informāciju, ka iebrukums Baltijā iespējams 2028. gadā. Savukārt Vācija savu militāro budžetu jau izstrādājusi kara vajadzībām līdz 2032. gadam un neslēpj, ka karš Eiropā ir jaunā realitāte un paredzama tikai situācijas pasliktināšanās. Situācija Izraēlā uzkurina pasauli līdz nebijušam grādam. Faktiski sēžam uz pulvera mucas. Bet nez kādēļ politiķi norūpējušies par seksuālajām minoritātēm.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 4.4 / 5. 14