Jāuzklausa un jāsadarbojas ar iedzīvotājiem - Ludzas Zeme

Jāuzklausa un jāsadarbojas ar iedzīvotājiem

Jāuzklausa un jāsadarbojas ar iedzīvotājiem
4.4
(7)

Niks Murašovs Ludzas novada pašvaldības vēlēšanās ir partijas “Saskaņa” deputātu kandidāts, kā arī partijas biroja administrators Ludzā. Viņam ir 5 gadu darba pieredze komunālajā sfērā Rīgā, tāpēc labi izprot šīs jomas trūkumus.

 

Viņaprāt, galvenais ir nezaudēt vienlīdzību starp visiem četriem novadiem, kuri apvienosies vienā Ludzas novadā. Visi baidās no tā, ka novada pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļus izlietos saviem mērķiem, aizmirstot par novada attālākajiem nostūriem. Cilvēku vislielākā sāpe, par ko tiek uzdoti arī jautājumi, zvanot uz partijas biroju, ir komunālie pakalpojumi, grants ceļi, bezdarbs un satiksme. N. Murašovs uzskata, ka visos pašvaldības komunālajos uzņēmumos būtu nepieciešams veikt auditu un revīziju. Viņš ir pārliecināts, ka darbinieku algas, piemēram, Zilupes un Kārsavas komunālajos uzņēmumos atšķiras, taču tā tam nevajadzētu būt. Tāpat ir jāmaina komunālā infrastruktūra, lai jaunajā Ludzas novadā visiem iedzīvotājiem būtu vienādi rēķini par komunālajiem pakalpojumiem. Piemēram, Zilupes siltumtrase ir ļoti neliela, līdz ar to tās sakārtošanai nepieciešams vismazāk naudas un arī apkure ir lētāka. Vajag sabalansēt maksu par pakalpojumiem, lai visiem iedzīvotājiem būtu labi. Apkures tarifus var pārskatīt.
Iedzīvotājus uztrauc mūsu novados valdošais bezdarbs. Diemžēl pašvaldība pilnībā šo problēmu nevar novērst. Tomēr, sadarbojoties ar uzņēmējiem, daļēji var mazināt bezdarba līmeni. Iespējas var meklēt tūrisma jomā, jo šobrīd pieprasīts ir vietējais tūrisms un atpūta. Kā arī kokapstrādes jomā, pievēršoties mēbeļu gatavošanai nevis visu sūtot eksportā.

N. Murašova ieskatā jāveido problemātisko ceļu saraksts un jāpievērš pastiprināta uzmanība tiem ceļiem, par kuriem saņemts visvairāk iedzīvotāju sūdzību, pamazām katru uzlabojot. Jāatrod kompromisi, jo pašvaldībai jāieklausās savos iedzīvotājos. Savukārt ziemā ceļam līdz viensētai jābūt iztīrītam.

Visiem četriem novadiem, sanākot kopā, ir liels spēks. Tāpēc N. Murašovs iesaka veidot kopēju atkritumu pārstrādes uzņēmumu. Līdz 2030. gadam vajadzēs prast šķirot atkritumus visiem, tāpēc tieši Ludzas novads varētu būt pirmais, kurš izveido savu atkritumu šķirošanas rūpnīcu. Tādā veidā pašvaldība nopelnītu naudu, cilvēkiem būtu darba vietas, bet pārstrādātos atkritumus varētu eksportēt. Protams, lai pašvaldības budžetam šis projekts nebūtu liels apgrūtinājums, jāpiesaista arī ES finansējums. Kā arī galvenais ir runāt ar valdību, Saeimu, Ekonomikas ministriju un Eiropas Savienību, vairāk pievērst uzmanību mūsu problēmām, lai attīstītu šādu ieceri. Kamēr mēs nerunājam, tikmēr valdības līmenī domā, ka pie mums viss ir kārtībā, atklāj N. Murašovs.

Kā partijas biroja administrators viņš ir saņēmis daudz vēstuļu un zvanu no iedzīvotājiem, kuri pauž bailes par apvienošanos. Tāpēc viņš ir pārliecināts, ka arī pēc vēlēšanām iedzīvotājus nepieciešams nepārtraukti informēt gan ar masu mediju, gan pašvaldības starpniecību par notiekošo pašvaldībā.

 

Politisko reklāmu apmaksāja Saskaņa

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 4.4 / 5. 7