Gribam turpināt strādāt - Ludzas Zeme

Gribam turpināt strādāt

Gribam turpināt strādāt
1.8
(6)

Ar Olitu Baklāni šķiet neviens Ludzas novadā īpaši jāiepazīstina nav. Katrs, kam taujāsiet, sevišķi Pildā, jums tūlīt atbildēs – Olita ir mūsu cilvēks! Un tie ir dziļi patiesi vārdi. Latgaliete līdz pat pirkstu galiņiem, kuras dzimtai Pildā ir senas jo senas saknes, viena no novada izcilākajām personībām kultūras dzīves attīstīšanas un veicināšanas jomā. Turklāt jau otro sasaukumu Olita strādā arī par Ludzas novada pašvaldības deputāti, pārstāvot ZZS.

 

Kā viņa pati saka, partijas izvēlei nebija alternatīvas. Jo, pirmkārt, pašas dzimtai ir dziļas zemnieku tradīcijas, otrkārt, kā to apliecināja vecās mātes stāstījums, jau pirmās brīvvalsts laikā balsots tikai par Zemnieku savienību. O. Baklāne savu izvēli nekad nav nožēlojusi. ZZS – tie ir nevis vārdi, bet gan darbi. Galvenais, ka tie ir darbi, kuru pamatā tiešām ir rūpes par pašu zemes cilvēku. Tas pierādījies ne reizi vien, pa šiem gadiem jau paveikts ne mazums, tāpēc tagad, pēc jaunā novada izveidošanas, gribētos kopīgā komandā turpināt iesāktos darbus, kuru nav mazums.

Tomēr galvenā un tuvākā O. Baklānei darbības joma ir un paliek kultūra, kas tradicionāli ieņem lielu vietu un lomu mūsu sadzīvē. Pati viņa pašvaldībā galvenokārt darbojas pastāvīgajā sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejā. – Tieši kultūra un izglītība ir tās jomas, kuras saglabā dzīvību nelielajos novadu pagastos,– saka O. Baklāne. – Diemžēl pašlaik mazajos pagastos izsīkst cilvēku resursi, bet tas nenozīmē, ka par kultūras dzīvi laukos varam piemirst. Tieši pretēji, tā pelnījusi sevišķu gādību. Tāpēc ir svarīgi arī pēc novadu apvienošanas saglabāt visus Tautas namus, bibliotēkas, atbalstīt un sekmēt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, kā arī atbalstīt amatiermākslas kolektīvus. Es uzskatu, ka kultūras dzīve un tās intensitāte ļoti lielā mērā ir atkarīga no cilvēka, kurš to vada. Tāpēc savam darbam pieeju ar maksimālu atbildības sajūtu un nopietnību. Organizējot pagastā atpūtas, izklaides, kultūras un veselīga brīvā laika pavadīšanas pasākumus, orientēju tos tā, lai tie apmierinātu un būtu piemēroti visu paaudžu un sociālo grupu interesēm un vajadzībām. Nesēžam tikai savās četrās sienās, aprobežojoties ar savu amatierkolektīvu sniegumu, bet uzaicinām piedalīties katrā pasākumā arī viesus no citiem novadiem. Visbiežāk viesojās blakus novadu pārstāvji, tāpēc var droši sacīt, ka bijušā Ludzas rajona ietvaros kopīgā saikne nav pazaudēta. Ceru, ka pēc apvienošanās tā tikai nostiprināsies, un apvienošanās sniegs jaunas iespējas. Protams, par pasākumiem un vieskolektīvu viesošanos pašlaik nākas runāt pagātnes formā. Taču idejas un iestrādes vīrusa diktatūras laikā ir regulāri tapušas, tāpēc tikai gaida savu īstenošanu. Pabeidzot šo mazo stāstījumu, gribētos sacīt, ka tiešām gribētos turpināt strādāt ne tikai pagasta, bet arī visa jaunā novada mērogā. Mums ir izveidojusies laba līmeņa īstu profesionāļu komanda, kuri tiešām prot strādāt. Gribētos, lai tā saglabātos un varētu turpināt iesākto jaunajā novadā. Spējas un prasmes to darīt mums ir.

 

Politisko reklāmu apmaksāja Zaļo un Zemnieku savienība

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 1.8 / 5. 6