Gaismas dārzā “Gaismys roksti” - Ludzas Zeme

Gaismas dārzā “Gaismys roksti”

0
(0)

30. aprīlī tika atsākti būvdarbi Gaismas dārzā un pašlaik notiek labiekārtošanas darbi, lai jau maija beigās varētu to nodot ekspluatācijā, informē projekta vadītāja Ilona Mekša.

2018. gada 9. jūnijā plkst.11.00 plānots rīkot Gaismas dārza atklāšanas pasākumu “Gaismys roksti”. Pasākumā piedalīsies kaimiņu novadu: Ciblas, Zilupes, Kārsavas un Ludzas folkloras kopas un kolektīvi, kas neļaus aizmirst latgaliešu nemateriālo mutvārdu kultūras mantojumu. Pasākuma nosaukums simbolizē gan gaismas dārzā uzstādītās rakstu zīmes, kuras ir kā liecinieki tradīciju izzināšanai un saglabāšanai, gan saules veidotie raksti koku galotnēs, gan arī latgaliešu valodas raksti, kuri aicina atdzimt latgaliešu valodai. Gaisma ir ne tikai saule, tā ir arī apgaismība, atdzimšana. Gaisma bija arī pirmais regulārais Latgales laikraksts latgaliešu valodā, kas radās pirmās nacionālās atmodas laikā. “Gaisma” cēla latgaliešos nacionālo apziņu, skubinot uz izglītību un kopdarbību, sargāt savu tautu, ticību un valodu. Arī mūsu Gaismas dārzs ir atdzimšanas simbols, kurš aicina saglabāt savu nacionālo identitāti, dzīvot saticībā ar kaimiņu novadiem, saglabāt dzimto latgaliešu valodu un Latgales kultūrvides daudzveidību.

Pasākuma laikā notiks radošās darbnīcas, stādu tirdziņš, kā arī varēs pamieloties ar pankūkām, jo arī tās ir apaļas un līdzīgas saulei.

Būs iespēja piedalīties akcijā “Kuplināsim  Gaismas dārzu!”, ziedojot un iestādot koku vai citu stādiņu. Tā katrs pa mazumiņam, lēnām, pa drusciņai, mēs spēsim ienest gaismu savās sirdīs, līdzcilvēkos, savā pilsētā, savā Latgalē.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0