Ciblā skanēs „Gadsimta garākā līgodziesma” kopā ar folkloras kopu Ilža - Ludzas Zeme

Ciblā skanēs „Gadsimta garākā līgodziesma” kopā ar folkloras kopu Ilža

0
(0)

Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā), LR2 ēterā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies unikāls projekts – „Gadsimtā garākā Līgodziesma”, kas vienlaikus būs gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu senajām un spēcīgajām  dziedāšanas tradīcijām.

21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu novadu dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Ciblas novadā folkloras kopa „Ilža” līgodziesmu skandēs plkst. 9:15.

Jau iepriekšējos divus gadus Saulgriežos LR2 ēterā dzirdējām „Ilžu”, kas dziedāja no pašas tālākās vietas Latvijas austrumu pierobežā.

21. jūnijā LR2 ēterā, saullēktā, plkst. 4:29 kopā folkloras kopu „Stiprās sievas” (kurā dzied arī kultūras ministre Dace Melbārde, bet vadītāja ir Igeta Gaiķe) Rīgā, Doma laukumā, LR2 studijā sākas garākās līgodziesmas gaita. Turpinājumā, visas dienas garumā līgodziesma no austrumiem uz rietumiem vijas cauri visai Latvijai, ik pēc pusstundas uzkavēdamās katrā nākamajā novadā un 5 – 10 minūtes skanot LR2 ēterā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0