Ciblā konstatēts pazeminātas kvalitātes dzeramais ūdens - Ludzas Zeme

Ciblā konstatēts pazeminātas kvalitātes dzeramais ūdens

0
(0)

Latvijā 65 teritorijās pa centralizētu ūdens apgādes sistēmu piegādātajam dzeramajam ūdenim noteiktas pazeminātas nekaitīguma vai kvalitātes prasības, liecina Veselības inspekcijas apkopotā informācija.

Dzeramā ūdens kvalitātes neatbilstības gadījumā inspekcijai ir tiesības piemērot pazeminātas ūdens kvalitātes prasības – īpašās normas, ja tas nerada apdraudējumu patērētāju veselībai un attiecīgajā teritorijā citādā veidā nav iespējams nodrošināt dzeramā ūdens piegādi iedzīvotāju vajadzībām, kā arī ja ūdens kvalitātes pasliktināšanos nav iespējams novērst 30 dienu laikā. Dzeramā ūdens īpašās normas tiek piešķirtas uz laiku līdz trīs gadiem.

Patlaban visvairāk jeb 7 teritorijas, kurā pa centralizētu ūdensapgādes sistēmu piegādātajam dzeramajam ūdenim noteiktas pazeminātas kvalitātes prasības, ir Saldus novadā, sešas – Grobiņas novadā, piecas – Amatas novadā, pa trim – Daugavpils, Gulbenes, Jūrmalas, Rēzeknes un Ventspils novados, pa divām – Burtnieku, Ciblas, Kokneses, Krāslavas, Neretas, Ogres, Talsu un Vārkavas novados, bet pa vienai šādai vietai ir Aglonas, Beverīnas, Carnikavas, Durbes, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jaunpils, Jelgavas, Kuldīgas, Krāslavas, Limbažu, Lubānas, Līvānu, Madonas, Rucavas un Tukuma novados.

Vairumā gadījumu iemesls īpašā statusa piešķiršanai ir palielināts dzelzs daudzums ūdenī. Atsevišķos gadījumos arī palielināts amonija, sulfāta un mangāna saturs.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0