Bibliokuģis Latgalē: 19 tikšanās ar jūru - Ludzas Zeme

Bibliokuģis Latgalē: 19 tikšanās ar jūru

0
(0)

Sākusies rosīga gatavošanās, lai no Vidzemes ostas pilsētas Salacgrīvas nestu sveicienus un mundrinājumus izvēlēties jūrniecības arodus Latgales vidusskolu audzēkņiem, informē Salacgrīvas pašvaldība.

Salacgrīvas novada dome šoziem startēja Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas konkursā “Latvijai – 100” un guva atbalstu. Projekts aptver 19 Latgales vidusskolas, uzrunājot pamatskolēnus turpināt izglītību Rīgas Jūrskolā vai Liepājas Jūrniecības koledžā un aicinot vidusskolēnus startēt Latvijas Jūras akadēmijā Daugavgrīvā.

Pirmais Latgales apciemojums notiks jau 21. februārī, tiekoties ar skolēniem Rudzātos un Riebiņos (īpaši izvēlētas tās lauku skolas, kurām ir visgrūtāk tikt līdz tādām prestižām izstādēm kā “Skola – 2018” Ķīpsalā, šogad 23.-25. februārī “BT-1” izstāžu kompleksā), kā arī Līvānu bibliotēkā, jo bibliokuģa pieraksta osta ir Salacgrīvas novada bibliotēka un tā darbības akcents likts uz Krišjāņa Valdemāra teicienu “Prāta gaisma nāk no kuģniecības un rada kuģniecību.”

Kopumā astoņos braucienos paredzēts apmeklēt skolas Vārkavā, Preiļos, Aglonā, Dagdā, Viļānos, Dricānos, Baltinavā, Kārsavā, Ludzā, Ciblā, Zilupē, Tilžā, Rugājos, Viļakā, Ilūkstē, Špoģos un Krāslavā, lai līdz Reņģēdāju festivālam 19. maijā Salacgrīvā Latgalē prezentētu senos zvejas arodus (visur tiks demonstrēta videofilma “Salacas plostnieki”) un stāstītu par jūru kā ļoti derīgu un saimnieciski izdevīgu darbalauku jauniem, dzīvi mīlošiem ļaudīm.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0