Atklāj ekskluzīvu auto kontrabandas shēmu; iespējams, iesaistīti CSDD darbinieki - Ludzas Zeme

Atklāj ekskluzīvu auto kontrabandas shēmu; iespējams, iesaistīti CSDD darbinieki

0
(0)

No LETA – Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija atklājusi vērienīgu ekskluzīvu automašīnu kontrabandas shēmu, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā neoficiālā informācija.

LTV informācija liecina, ka shēmu, iespējams, pieseguši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki.

“Krāpnieki no Krievijas ieveduši tādas ekskluzīvas automašīnas, kā “Ferari”, “Range Rover” un citas. Mašīnas Latvijas – Krievijas robežu šķērsojušas savā gaitā, nevis uz vestas uz treileriem. Pēc tam tās uzliktas uz pagaidu uzskaites, bet pēcāk pārdotas. CSDD amatpersonas, reģistrējot mašīnas jau ar Latvijas numurzīmēm, ignorējušas faktu, ka tās sākotnēji ievestas no Krievijas un, ka par tām jāmaksā ievedmuita,” vēsta LTV.

Shēmas rezultātā gar valsts budžetu aizgājuši simtiem tūkstoši eiro. Savukārt legalizētās mašīnas kļuvušas par Eiropas Savienības (ES) izcelsmes spēkratiem, ko tālāk var brīvi pārdot citās valstīs.

Medija rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizdomās par šo pārkāpumu, iespējams, vairāki CSDD darbinieki aizturēti.

Tikmēr CSDD pārstāvis Jānis Aizpors aģentūrai LETA sacījis, ka direkcija jau sākotnēji sadarbojās ar VID Muitas policiju. “Pārbaude CSDD ir mūsu sadarbības tiešs rezultāts. Pēc mūsu informācijas procesā ir iesaistīti daudzi spēlētāji,” norādījis Aizpors.

Vai un kā CSDD darbinieki ir iesaistīti šajā procesā, direkcija patlaban nekomentē.

Publicēts SESTDIENA, 28 MAIJS 2016 12:52

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0