Aizvadītā tūrisma sezona liek sasparoties - Ludzas Zeme

Aizvadītā tūrisma sezona liek sasparoties

0
(0)

Uz Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” rīkoto ikgadējo Latgales tūrisma konferenci vēl novembrī Lūznavas muižā pulcējās vairāk nekā 100 reģiona tūrisma nozares profesionāļi, lai atskatītos uz aizvadīto tūrisma sezonu un smeltos jaunas iedvesmojošas idejas tālākajam darbam, informē Ludzas novada pašvaldība.

Asociācijas vadītāja Līga Kondrāte, kas vada arī Ludzas novada Tūrisma informācijas centru, sniedza aizvadītās tūrisma sezonas tendenču analīzi, norādot, ka vērojama pozitīva ārvalstu tūristu pieauguma dinamika, diemžēl nedaudz samazinājās pašmāju ceļotāju aktivitāte Latgalē. Mazāk bija arī grupu ekskursiju.

Ludzas TIC iecerējis apmācīt vides gidus, kuri varēs vadīt ekskursijas uz Plisuna akmeni, Kovšu ezeru, Vecslabadas skatu torni, Rundēnu velnu bedrēm u.c., tiesa – līdz dažiem objektiem iepriekš jāsakārto pieejas ceļi.

Prieks, ka Ludzā un Ludzas novadā tiek attīstīti jauni tūrisma produkti. Ikgadējā Latgales tūrisma konferencē tika pasniegtas balvas 6 nominācijās, suminot labākos Latgales tūrismā 2017. gadā. Par šā gada laureātu nominācijā “Labākais jaunais tūrisma objekts 2017” kļuva salons “Pelnrušķītes sapnis” no Ludzas.

“Latvijas simtgades gadā eksperti paredz iekšējā tūrisma uzplaukumu, tas nozīmē – mums šogad jāpiedāvā vēl vairāk iespēju tūristiem, vairāk līdzdarbošanās objektu un augstāku kvalitāti pakalpojumiem un pasākumiem, lai tūrists mūsu pusē uzkavētos ne vienu, bet vismaz divas dienas,” – rosina Līga Kondrāte. – “Šogad Ludzā strādāsim pie pilskalna, Gaismas dārza, promenādes un vecpilsētas sakārtošanas. Gan pašvaldībai, gan uzņēmējiem ir ieceres nākotnei. Mēģināsim tās kopā realizēt!”

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0