Aivars Lembergs: “Latvijai par velti nav jākalpo nevienam” - Ludzas Zeme

Aivars Lembergs: “Latvijai par velti nav jākalpo nevienam”

Aivars Lembergs: “Latvijai par velti nav jākalpo nevienam”
5
(4)
Aivars Lembergs: “Latvijai par velti nav jākalpo nevienam”

Kāpēc jūs piekritāt kļūt par Zaļo un Zemnieku savienības premjera kandidātu?

Kā cilvēks, kurš balsojis par Latvijas neatkarību, esmu pārliecināts, ka Latvijai ir milzīgas izaugsmes iespējas. Diemžēl daudzu iepriekšējo Latvijas valdību nemākulības dēļ šīs iespējas netiek izmantotas. Latvija pārāk daudz un pārāk bieži domā nevis par sevi, bet – kā izpatikt citiem. Latvijas valdība ļoti bieži pieņem lēmumus, tos vispusīgi neizanalizējot, neizvērtējot paredzēto darbību sociālekonomiskās sekas un ietekmi uz katru mājsaimniecību.

Vai pašreizējais premjers un viņa vadītā valdība enerģētisko krīzi un tās sekas, jūsuprāt, risina atbildīgi?

Pirmkārt, pašreizējais dzīves dārdzības pieaugums jebkuru Latvijas mājsaimniecību, t.i., Latvijas tautu skar vissmagāk Eiropas Savienībā (ES). Daudz smagāk nekā Vācijā, Francijā vai ASV, kas gan nav ES.

Vai ZZS neriskē, izvirzot Jūs par premjera kandidātu, jo konkurenti savā retorikā, protams, izmantos pret jums jau vairāk nekā 13 gadus ilgstošās tiesvedības faktoru?

Pie varas esošie un viņus komandējošie ārvalstu spēki vajā politiķi Lembergu jau 25 gadus. Tas ir tāpēc, ka viņi ļoti labi saprot – mani un manas valdības lēmumi būs primāri orientēti tā, lai tie būtu izdevīgi Latvijas mājsaimniecībām. Ārējās rekomendācijas tiks atbalstītas tikai par tik, par cik tās būs izdevīgas Latvijas mājsaimniecībām. Par velti Latvijai nav jākalpo nevienam, lai cik arī tas varens būtu. Ņemot vērā, ka šāda nacionāli–konservatīva politika ārzemniekiem un viņu Latvijas sulaiņiem nav pieņemama, viņiem vajag no Lemberga tikt vaļā. Tradi-cionāli šim mērķim tiek izmantoti tieši kriminālvajāšanas instrumenti.

Bet pirmās instances tiesa jūs notiesāja.

Jā. Pirmās instances tiesa mani notiesāja, taisot absolūti nelikumīgu spriedumu, vienkārši pārrakstot apsūdzību, kas ir pretlikumīgi. Otrkārt, daži mediji manam vārdam vienmēr liek priekšā “koruptīvos noziegumos apsūdzētais”, ne ar vārdu nepieminot, kas tad tie par noziegumiem tur patiesībā ir. Bet apsūdzības ir par notikumiem, kas it kā esot notikuši 1993. – 1995. gados, tātad gandrīz pirms 30 gadiem. Minētie mediji, kuri, kā pēc pasūtījuma, raksta “koruptīvos noziegumos apsūdzētais”, izvairās arī pieminēt, kuri tad ir tie “kukuļa” devēji. Bet “kukuli” 5 latu vērtībā man esot devuši tā laikā “Ventspils naftas” prezidents Jānis Blaževičs un Ventspils eksprokurors, tobrīd “Ventspils naftas” valdes loceklis Valentīns Kokalis, kā arī multimiljonārs, “SWH Rīga” līdzīpašnieks un prezidents Ainārs Gulbis. Šīm pasakām var noticēt tikai angažēti prokurori un angažēta tiesa. Jo viņiem ir politiskais pasūtījums, ka Lembergs ir jānotiesā.

Tātad jūs netiesā par to, ka jūs būtu kaut ko nozadzis valstij vai pašvaldībai, bet gan par kaut kādiem seniem saimnieciskiem strīdiem?

Jā. Man nav apsūdzības par to, ka es būtu kaut vai 1 centu nozadzis valstij vai pašvaldībai.

Kā vērtējat ZZS Latgales komandu?

Mēs tikāmies un saskaņojām viedokļus. ZZS Latgales komandā ir ļoti interesanti, gudri, darbīgi cilvēki, kuri pārstāv plašu sabiedrības spektru. Man ir prieks ar viņiem sadarboties.

 

Kaspars Melnis, ZZS Saeimas vēlēšanu Latgales saraksta kandidāts Nr.1

Kā Jūs redzat Latviju šodien, esošās valdības radītajā situācijā?

Ikviens cilvēks redz un ikdienā izjūt to skaudro situāciju, kur ir novesta mūsu valsts. Valsts jau ilgstoši dzīvo uz aizņēmuma rēķina – ir viegli cilvēkiem solīt un dot to, kas vēl nav nopelnīts. Skaidrs ir arī jautājums, kuram viss, kas ar vieglu roku ir izdalīts būs arī jāsagādā atpakaļ – un tie būs mūsu iedzīvotāji, nodokļu maksātāji, kuriem jostas būs jāsavelk vēl ciešāk, kā jebkad brīvas Latvijas vēsturē, jo valsts parāds mums kā valstij nekad nav bijis tik liels.

Kas būtu jāmaina, lai situāciju mainītu?

Situācija ir jāmaina, nav jāaizņemas, bet ir jāļauj cilvēkiem un uzņēmumiem strādāt, jo mūsu cilvēki ir galvenais valsts dzinējspēks, kas uztur ne tikai sevi, bet visu lielo valsts administratīvo aparātu un valsts budžetu kopumā. Kamēr valdība un valsts iestāžu administratīvais aparāts nesapratīs, ka mūsu galvenais resurss ir mūsu iedzīvotāji un viņi uztur valsti, tikmēr valstī nevar nekas mainīties. Pagaidām ir sajūta, ka iedzīvotāji strādā, lai uzturētu valsts aparātu, nevis valsts aparāts ir, lai sakārtotu, palīdzētu un atvieglotu dzīvi, darbību un eksistenci gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Kādas ir Zaļo un Zemnieku savienības programmas prioritātes?

Mūsu programmā uzsveram, ka jānodrošina vienlīdzīgas iespējas ikvienam dzīvot drošā, pārtikušā, zaļā, saliedētā un brīvā Latvijā. Iegūt kvalitatīvu izglītību, strādāt, veidot dabisku ģimeni un pavadīt mierīgas, materiāli nodrošinātas vecumdienas

Kādus redzat Latvijas laukus nākotnē?

Dažādu līmeņu diskusijās tiek izcelts jautājums par lauku iztukšošanos, tomēr covid laiks ieviesa arī savas pozitīvas korekcijas, un tika novērota tendence, ka daudz jauno ģimeņu pārcēlās dzīvot no pilsētām uz laukiem. Tas lauku reģioniem devis jaunu svaigu atelpu, un cerību, ka tomēr laukos viss nav zaudēts. Lai šo tendenci saglabātu un noturētu – gan pašvaldību līmenī, gan valsts līmenī ir jāsakārto valsts galvenā asinsrite ceļi – lai droši, ērti un ātri spētu notikt pārvietošanās pa Latviju. Tāpat izglītības un medicīnas pieejamības jautājums nedrīkst tikt mētāts kā karsts kartupelis no viena kabineta uz nākamo. Lai lauki būtu dzīvības pilni ir jānodrošina šīs pamatvajadzības – lai lielās un mazās lauku skolas pielītu ar bērnu smiekliem, veidotos ģimenes, spētu attīstīties uzņēmējdarbība, tā nodrošinot cilvēkiem darba vietas, kā arī rokas stiepiena attālumā būtu kvalificēta medicīniskā aprūpe.

Kāds ir ZZS Latgales saraksta kodols?

Mūsu saraksta cilvēki pārstāv plašu nozaru loku – ārstus, lauksaimniekus, uzņēmējus, skolotājus un novadu pārvaldes darbiniekus- darot savu darbu, lai mēs visi varētu būt saimnieki savā zemē! Visi kopā pārstāvam vienu no vecākajām partijām Latvijā – tas ir mūsu spēks, kas vedis mūs cauri gadu desmitiem.

Ja atbalstāt mūs, mūsu idejas, nākotnes redzējumu un Zaļo un Zemnieku savienības izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidātu Aivaru Lembergu, tad 1.oktobrī aicinām visus būt atbildīgiem un piedalīties vēlēšanās, kā arī balsot par ZZS sarakstu – Nr.3!

Latgale VAR, tikai ir jādod iespēja mūs pārstāvēt Saeimā, lai mums būtu vienlīdzīgas iespējas un pārstāvniecība lēmumu pieņemšanā – radot cilvēkiem tādus apstākļus, lai mēs ar lepnumu varam teikt tā ir mūsu Latgale, mūsu Latvija un nav labākas vietas uz pasaules!

*Politisko reklāmu apmaksāja politisko partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība”

 

 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 5 / 5. 4